Jak ukoić nerwy po rozstaniu?

Jak ukoić nerwy po rozstaniu?

Problemy ze snem. Brak apetytu lub objadanie się, problemy z  koncentracją. Znasz to wszystko. Jak ukoić nerwy po rozstaniu? Jak zadbać o siebie, aby znów poczuć radość z życia? Gdy rozpada się związek, możesz czuć, jakby rozpadał się cały świat.

Koniec związku to nie koniec świata

Nieważne, czy Twój związek trwał kilka miesięcy, czy wiele lat. Każde rozstanie może być trudne i bolesne. Stres z nim związany może mieć ogromny wpływ na Twoje zdrowie psychiczne. Nieważne, czy przeżywasz samo rozstanie, związane z nim kłótnie i spory. Może boisz się tego, co będzie dalej. Czy sobie poradzisz, czy jeszcze się zakochasz i jak wyglądać będzie życie bez byłego partnera. Pamiętaj, że świat się nie skończył, choć Twoje emocje, smutek, niepokój czy lęk są jak najbardziej prawdziwe. Musisz odzyskać poczucie bezpieczeństwa i wiarę w siebie. Tak często przecież mierzymy własną wartość tym, czy jesteśmy w związku. Zapomnij o tym raz na zawsze i zadbaj o samą siebie.

Jak ukoić nerwy po rozstaniu?

Więc jak ukoić nerwy po rozstaniu – zacznij od medytacji!

Poradzenie sobie ze stresem po rozstaniu z partnerem wymaga podjęcia wielu kroków. Jedne z nich będą dotyczyły zwykłych czynności dnia codziennego. Czasem trzeba będzie pokonać uczucie smutku i zmęczenia. A czasem zakasać rękawy i zastanowić się jak poradzić sobie z tym, za co dotychczas odpowiedzialny był partner. Jeśli jak dotąd to on wymieniał w domu żarówki, to pamiętaj: skoro on dał radę, to Ty tym bardziej.

Inne kroki, jakie musisz podjąć, będą dotyczyły Ciebie samej. Twoich emocji, uczuć i przeżyć. Zacznij od medytacji. Brzmi banalnie? Jak medytacja miałaby pomóc Ci w chwili, gdy czujesz, że wali się cały świat? Skoro się wali, pali i zaraz skończy, to co Ci szkodzi? Dzień, w dzień przeżywasz to samo. Odtwarzasz w swojej głowie historie z przeszłości. Zastanawiasz się, co mogłabyś zrobić lepiej, co mogłabyś powiedzieć, by nie doszło do rozstania. Psychologia nazywa te nawracające myśli ruminacjami. Dają one błędne przekonanie, że ciągłe powracanie do przeszłych zdarzeń pomoże odzyskać kontrolę nad tym, co się stało. Poszukaj w sieci relaksacyjnej muzyki lub prowadzonych medytacji. Pozwól sobie żyć w tu i teraz, zamiast ciągle wracać do przeszłości.

Podobne wpisy

2 komentarze

    1. Wszystko zależy od naszego organizmu, być może czasem potrzebna jest pomoc psychologa albo psychiatry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *