Jak gotować bataty

Najprostszy sposób, aby cieszyć się nimi w nowym roku. Bataty można dodać do każdej potrawy i są one wspaniałym dodatkiem. Ale co dalej? Jak to się mówi, praktyka czyni mistrza. Oto kilka wskazówek, jak przyrządzać je we właściwy sposób, abyś mógł się nimi cieszyć przez cały rok.

Jak ugotować bataty

Najlepszy sposób przygotowania batatów. Jeśli zastanawiasz się, jak gotować bataty odpowiedź jest bardzo prosta. Gotuj je w dużym garnku z osoloną wodą, aż będą miękkie. Odcedź i ostudź, następnie przekrój na pół i rozgnieć tłuczkiem do ziemniaków lub łyżką. Jeśli masa będzie zbyt sucha, dodać więcej wody. Dodawać do zapiekanek lub sałatek. Możesz też dodać je do owsianki lub spróbować pieczonych słodkich ziemniaków. Gotowanie batatów jest takie same jak gotowanie zwykłych ziemniaków.

Bataty przepis

W Internecie znajdziesz o wiele więcej przepisów z batatów. Wypróbuj je już dziś i zobacz, jak Ci smakują! Zapiekanka ze słodkich ziemniaków – w dużej misce wymieszaj puree ze słodkich ziemniaków, mąkę, proszek do pieczenia i sól. Dodaj masło lub margarynę i cukier, a następnie wymieszaj, aż wszystko się dobrze połączy. Zapiekanka z batatów i czerwonej papryki – w dużej misce wymieszaj puree z batatów, czerwonej papryki, proszku do pieczenia i soli. Dodaj masło lub margarynę i cukier, a następnie wymieszaj, aż wszystko się dobrze połączy.

Jeśli chcesz przyrządzić bataty przepis jest prosty. Z batatów możesz przygotować również sałatki. Bardzo dobre są pieczone z ogniska.