Rozstępy w ciąży

Rozstępy są wynikiem zmian hormonalnych, szybkim wzrostem masy ciała czy innymi uwarunkowaniami genetycznymi. Problem z rozstępami dotyka większość kobiet(najbardziej tych w ciąży). Jest to powód, dla którego przyszłe i świeżo upieczone mamy powinny znać zasady prawidłowej pielęgnacji swojej skóry.

Wspomniane uszkodzenia są zmianami skórnymi, które przypominają wąskie, pionowe blizny. Proces ich powstawania jest związany z z pękaniem włókien kolagenowych i elastynowych. To sprawia, że zmieniają swoje ułożenie w skórze właściwej, co skutkuje rozszerzeniem naczyń krwionośnych. U kobiet w ciąży takie zmiany skórne spowodowane są nadmiernym rozciągnięciem naskórka oraz niewystarczającą odpornością fibroblastów(odpowiadają za produkcję kolagenu i elastyny).

Z tego powodu tak istotne jest, aby kobiety na rozstępy w ciąży stosowały odpowiednie kosmetyki i sposób pielęgnacji. Na rozstępy w ciąży krem może bardzo pomóc. Odpowiednio dobrane składniki pielęgnują skórę przyszłej mamy i jednocześnie nie szkodzą maluchowi. Na pytanie rozstępy w ciąży jak usunąć najważniejsze jest, aby działania podjąć jak najwcześniej i stosować je każdego dnia Ważne jest, aby do codziennej pielęgnacji włączyć skoncentrowane i specjalistyczne preparaty. Można też po urodzeniu dziecka skorzystać z odpowiednich zabiegów usuwających tego rodzaju uszkodzenia skóry. Jakie składniki powinien zawierać krem na rozstępy?

Krem na rozstępy opinie dobre otrzymujący powinien zawierać naturalne składniki takie jak np. :

– olej  z awokado,

– olej słonecznikowy,

– masło shea,

– masło kakaowe.