Szalik na zimę

Gdy zaczyna się na dworze robić coraz zimniej, a temperatury znacznie spadają, powoli sięgając zera lub mniej, warto pamiętać o ubieraniu się odpowiednio do pogody. Pierwsze, po co prawdopodobnie będziemy sięgać to szalik na zimę. Mnogość wzorów i kolorów, a także materiałów, z jakich wykonane jest to akcesorium może przytłaczać.

Zimą najważniejsze to ciepły szalik, więc warto sięgać po te zrobione z wełny lub kaszmiru. Nie warto inwestować w modny szalik, który będzie zrobiony z akrylu lub poliestru, ponieważ nie tylko nie będą odpowiednio chronić przed zimnem, ale także nie będą przepuszczać powietrza oraz powodować elektryzowanie się włosów.

Jak nosić szalik

Jak wybrać oraz jak nosić szalik, aby było nam zarówno ciepło, jak i modne oraz stylowo? Kolorowy szalik na zimę zwróci uwagę oraz rozweseli trochę naszą stylizację, na tle białego śniegu. Jednak jeśli jesteś fanką bardziej stonowanych barw, warto wybrać pastelowy szalik na zimę. Jeśli lubisz zwracać na siebie uwagę, nic nie stoi na przeszkodzie, aby odważnie łączyć ze sobą wzory i kolory. Istnieje także wiele możliwości wiązania lub układania szalika, ważna jest przy tym wielkość, ponieważ im większy szalik, tym więcej możliwości jego uładania.