Zabawki pomagające w poznawaniu liter
Dziecko

Zabawki pomagające w poznawaniu liter

Szukasz sprawdzonych zabawek, które pomogą dziecku w poznawaniu liter? Zapraszamy zatem do lektury poniższego artykuły gdzie przybliżamy tematykę zabawek wspomagających poznawanie liter.

Nikogo nie trzeba przekonywać, że umiejętność pisania i czytania jest niezbędna do funkcjonowania w codziennym życiu. Z tego też względu wielu rodziców stara się już od najmłodszych lat przekazać dzieciom wiedzę w tym zakresie. Kiedy jednak jest najlepszy moment aby wprowadzić dziecko w świat liter? Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Trzeba bacznie obserwować dziecko i sprawdzać czy wykazuje zainteresowanie literkami. Jeżeli tak się stanie najlepiej zachęcić je do poznawania liter poprzez zabawę. Poniżej skupimy się zatem na krótkim przeglądzie zabawek wspomagających naukę przyswajania liter.

Najlepszy czas na naukę liter

Dzieci rozwijają się w różnym tempie. Dlatego też nie powinno się zaczynać nauki zbyt wcześnie aby nie zniechęcić pociechy. Przyniesie to bowiem efekt odwrotny od założonego. W większości przypadków można przyjąć, że w okolicach 4 roku życia będzie najlepszy czas na poznawanie pierwszych literek. Jak wspominaliśmy wcześniej najbardziej efektywna nauka to nauka poprzez zabawę. Wtedy dziecko znacznie szybciej i chętniej przyswaja nowe informacje. Uczy się, spędzając przy tym czas na rozrywce. Decydując się na zakup zabawki warto brać pod uwagę wyłącznie sprawdzone sklepy jak na przykład sklep z zabawkami ebajlandia.pl – mamy wtedy pewność, że zakupione zabawki do nauki liter będą posiadać niezbędne atesty i certyfikaty bezpieczeństwa.

Od czego zacząć naukę liter?

Na samym początku należy zapoznać i oswoić dziecko z samym kształtem liter. Do tego celu warto wykorzystać zabawy manualne związane z lepieniem z plasteliny. Różnego rodzaju zabawy mające wpływ na prawidłowy chwyt dłoni zaprocentują gdy dziecko będzie uczyć się pisać pierwsze literki. Wszelkiej maści kolorowanki, czy też książeczki polegające na łączeniu kropek będą zatem znakomitym pomysłem.

Zabawki wspomagające naukę liter

Obecnie w sklepach można znaleźć bardzo bogatą ofertę zabawek i pomocy, które wspierają naukę poznawania liter praktycznie na każdym etapie. Dzięki temu będziesz w stanie idealnie dopasować zabawki do poziomu zaawansowania swojej pociechy. Pozwoli to w przyjemny sposób rozwijać jego znajomość liter i zapewni ciągłą radość z coraz to większych, stopniowych wyzwań.

Gry do nauki liter

Na rynku dostępne są różnego rodzaju gry, które to pokazują dziecku jak składać litery w wyrazy. Oczywiście w przypadku najmłodszych dzieci wybieramy najłatwiejszy wariant tego typu gier opierający się na przykład na układaniu puzzli z literkami. Tego typu gry trenują zarówno koncentrację jak i też spostrzegawczość dziecka.

Tablice magnetyczne

Tablice magnetyczne to przedmiot, który można wykorzystać nie tylko do nauki cyfr i liter. Dzięki niej można zaproponować dziecku zabawy oparte na rysowaniu czy kolorowaniu. Tablice magnetyczne z literkami pozwoli maluchowi układać pierwsze wyrazy i czerpać z tego olbrzymią radość. Można na przykład poprosić dziecko o ułożenie z literek nazwy zwierzątka a następnie zachęcić do jego narysowania.

Stempelki z tuszem

Stempelki, na które można nałożyć tusz to przykład zabawki, która pomoże dziecku w poznaniu całego alfabetu i jednocześnie rozwinie jego zdolności manualne i plastyczne.

Zabawki wprowadzające dziecko w świat liter

Nauka poznawania i składania liter w słowa jest ważna. Wcale nie musi stanowić dla dziecka przykrego obowiązku, jeżeli będziemy zapoznawać malucha ze światem liter poprzez zabawę. Dobierz zabawki odpowiednie do wieku i stopnia zaawansowania swojej pociechy a maluch szybciej niż się spodziewasz przyswoi sobie litery. Zachęcaj, motywuj i pomagaj – oto klucz do sukcesu!

Materiał partnera.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments