7 zasad idealnej randki
Miłość

7 zasad idealnej randki

Co zrobić, żeby randka była udana? Jak powinna być zaplanowana? Jak powinniśmy się zachowywać? Poznaj nasze wskazówki i trzymaj się ich, a każda randka będzie idealna.

Jak mówi stare powiedzenie, dobre wrażenie robi się tylko raz. Dlatego wybierając się na randkę trzeba dobrze przemyśleć wszystkie jej aspekty. Randki, zwłaszcza te pierwsze bywają mocno stresujące dla obu stron. Im bardziej nam zależy tym częściej popełniamy gafy. Chcesz tego uniknąć? Przestrzegaj 7 zasad idealnej randki, a będziesz mieć duże szanse na kontynuowanie znajomości.

Idealna randka – zasady, których należy przestrzegać

1. Czuj się komfortowo

To jak się będziemy czuć sami ze sobą jest ogromnie ważne. Wybierając się na randkę postaw na ubranie, w którym będziesz się czuć komfortowo. Jeśli na co dzień nie nosisz wysokich szpilek czy koszuli z krawatem to nie zakładaj ich też na randkę. Owszem chcesz wywrzeć pozytywne wrażenie na osobie poznanej w Randki24.pl, ale jeśli będziesz się źle czuć w danym stroju to ciężko będzie Ci się wyluzować. Postaw na rzeczy, w których dobrze wyglądasz oraz jednocześnie czujesz się pewnie i swobodnie.

2. Miejsce i czas mają wielkie znaczenie

Dobrze wybierz miejsce Waszej randki. Z całą pewnością powinna się ona odbyć w przestrzeni publicznej, to da Wam poczucie bezpieczeństwa. Jeśli nie wiecie o sobie zbyt wiele najlepiej będzie umówić się w kawiarni czy restauracji. Na bardziej ciekawe propozycje przyjdzie jeszcze czas. Siedząc przy stoliku macie okazję by spokojnie rozmawiać. Nie umawiaj się zbyt późno. Optymalne godziny jeśli chodzi o pierwszą randkę to między godziną 17.00 a 19.00. Staraj się nie przeciągać tego spotkania. Lepiej pozostawić lekki niedosyt, z chęcią będziecie chcieli kontynuować poznawanie się na kolejnych randkach.

3. Nastaw się pozytywnie ale nie oczekuj zbyt wiele

Staraj się podjeść do tego spotkania na luzie. Tak, wiem że to trudne. Pamiętaj, że pozytywne nastawienie to klucz do sukcesu. Nie oczekuj zbyt wiele. Lubimy sobie tworzyć w głowie idealne scenariusze, które często nie mają szansy się ziścić więc czujemy rozczarowanie. Lepiej oczekiwać mniej i się pozytywnie zaskoczyć.

4. Okazuj zainteresowanie

Jeśli osoba, z którą się umawiasz na randkę opowiada Ci o czymś, to nie siedź cicho tylko okaż zainteresowanie tym co mówi i co jakiś czas zadawaj pytania. Nie ma nic gorszego niż prowadzenie monologu. Ale tu jedna uwaga, randka to nie wywiad. Nie przepytaj partnera z całego jego dotychczasowego życia. Druga strona poczuje się bardzo niezręcznie. Jeśli będziecie kontynuować znajomość wszystkiego dowiesz się z czasem.

5. Ostrożnie z alkoholem

Tak, alkohol ma działanie rozluźniające ale w czasie randki podchodź do niego bardzo ostrożnie. Lampka wina do kolacji w zupełności wystarczy. Jeśli masz ,,słabą głowę” to całkowicie z niego zrezygnuj. Przecież nie chcesz się wygłupić, a nadmiar alkoholu sprawia, że na zbyt wiele sobie pozwalamy. W ten sposób nie zrobisz na drugiej osobie dobrego wrażenia. Kobiety powinny wykazać się szczególną uwagę. Nie przyjmuj alkoholu od nowo poznanej osoby, nie spuszczaj oka ze swojego kieliszka, ktoś może Ci dosypać do niego środków odurzających. Lepiej wykazywać się ograniczonym zaufaniem niż ryzykować.

6. Neutralne tematy do rozmów

Zwłaszcza na początku spotkania może zapaść krępująca cisza. Dlatego przed spotkaniem przygotuj sobie kilka tematów do rozmowy. Muszą być one neutralne. Nie poruszamy żadnych kwestii, które mogą być drażliwe. Zapytaj o ulubione hobby, zainteresowania czy ciekawe miejsca w których druga osoba była. To tematy, które można ciekawie rozwinąć.

7. Bądź sobą

Chcą wywrzeć na partnerze dobre wrażenie, część osób lubi podkoloryzować rzeczywistość. To poważny błąd, bowiem w dalszym etapie znajomości i tak wszystko wyjdzie na jaw. Dużo wtedy stracimy w oczach partnera. Przecież druga osoba ma nas polubić za to jakimi jesteśmy naprawdę. Każdy ma swoje atuty i mocne strony. To na nich należy się skupiać i je podkreślać. To działa najlepiej.

One Comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.