Jak radzić sobie z bólami menstruacyjnymi?
Zdrowie

Jak radzić sobie z bólami menstruacyjnymi?

Każda z nas co miesiąc zmaga się z chandra, bólem podbrzusza i ogólnym wstrętem do całego świata a najgorsze są dni gdzie masz napięty harmonogram, wyjazd służbowy, dom pełen dzieciaków albo zbliża się okres przedświąteczny i Twoje mieszkanie musi lśnić. I jak tu się skupić na czymkolwiek, jak czujesz tylko ból. Jedyną rzeczą o jakiej marzysz to położyć się spać i wstać gdy się to wszystko skoczy. Jest kilka metod, które sprawią, że Twoja miesiączka stanie się choć trochę mniej odczuwalna.

Magnez – tak nie wiele a tak pomaga

Podczas „tych dni” powinnaś zaopatrzyć się w produkty bądź suplementy diety, które zawierają dużą ilość magnezu. Mogą to być tabletki rozpuszczalne w wodzie ale także gorzkiej czekolada. Miesiączka to nie jest dobry moment by wprowadzać jakiekolwiek diety, bądź się ich skrupulatnie pilnować więc na ta chwilę rozkoszy możesz sobie pozwolić śmiało. Otóż, czarna czekolada tak bardzo przez nas nie lubiana ma bardzo dużo magnezu, który przyczynia się do zminimalizowania skurczy. Im więcej jest kakao w czekoladzie tym lepiej.

Ciepłe okłady

Jeżeli czekolada nie pomaga, warto sięgnąć po domowe sposoby. Możemy np. wziąć ciepły ale nie gorący prysznic, położyć sobie termofor na brzuch, a jeżeli go nie mamy to skorzystać z namoczonego ręcznika w ciepłej wodzie. Ogólnie ciepło powinno dać nam ulgę.

Tabletki przeciwbólowe

Magnez nie pomaga, ciepłe okłady również także możemy ogłosić stan klęski żywiołowej. Sięgnijmy po specyfiki. Najlepiej sprawdza się tutaj nos-spa zaaplikujmy podwójną dawkę w ten sposób bóle powinny ustać. Każdy lek jaki zażywasz to przede wszystkim powinnaś przeczytać ulotkę, sprawdzić datę ważności i nie zażywać ich więcej niż jest dawka zalecana na opakowaniu. Będąc u ginekologa poinformuj go o bolesnych miesiączkach, może podpowie Ci jak sobie z tym radzić.

Czas na reset

Jeżeli bóle menstruacyjne nie przestają Ci doskwierać skup się na czymś innym. Obejrzyj dobrą komedię, posłuchaj ulubionej muzyki albo spróbuj zasnąć. W ten sposób, skupisz się na czymś innym niż na bólu a stosując wszystkie poprzednie porady z biegiem czasu odczujesz ulgę. Niestety u jednej kobiety będzie to trwało godzinę u niektórej trzy albo cztery to niestety jest uwarunkowane od naszego organizmu. Nie jest to przyjemne wiem z własnego doświadczenia ale trzeba to przecierpieć.

One Comment

  • Mirellka2J

    Musze sie wam pochwalic w koncu zrzucilam – 7 kilogramow. Przeszukalam chyba caly polski internet zeby znalezc cos na odchudzanie i znalazlam. Wpiszcie sobie w google: ranking srodkow odchudzajacych …

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.