Antyperspiranty kontra dezodoranty - skuteczna walka z potem u mężczyzn

Antyperspiranty kontra dezodoranty – skuteczna walka z potem u mężczyzn

Antyperspirant i dezodorant to nazwy, które często bywają używane zamiennie. Jednak zasada działania obu środków znacznie się różni. Jaki dezodorant męski będzie skuteczny? Kiedy sięgnąć po antyperspirant?

Dezodorant a antyperspirant męski – główne różnice

Antyperspirant to środek, którego używamy w przypadku gdy problemem jest nadmierne wydzielanie potu. Blokuje on gruczoły potowe poprzez zwężenie porów skóry. Do odblokowania gruczołów wystarczy zmycie antyperspirantu wodą. Antyperspiranty zwykle są bezzapachowe, a na skórze utrzymują się dłużej niż dezodoranty – nawet do 48 godzin.

Przez to nie powinno się ich używać zbyt często, by nie wysuszyć skóry. Powinno się je aplikować na osuszoną skórę, najlepiej przed snem, by zdążyły wniknąć w pory ciała. Antyperspirant męski używany jest zwykle w przypadku nieprzyjemnego zapachu potu. Cociekawe, antyperspiranty są dedykowane nie tylko dla skóry pach, ale i na inne partie ciała.

Dezodorant dla mężczyzn maskuje nieprzyjemny zapach potu, który wydziela się przy aktywności lub w sytuacji stresowej. Najlepszy dezodorant dla mężczyzn powinien wykazywać się działaniem antybakteryjnym. To głównie bakterie odpowiadają za przykry zapach potu.

Antyperspiranty męskie – siła w tubce

Antyperspirant dla nastolatków pozwoli młodym ludziom czuć się swobodnie i pewnie nawet przy dużej aktywności. W okresie dojrzewania ukatywniają się gruczoły potowe, co często skutkuje nadmiernym poceniem się. Z nadmierną potliwością najłatwiej jest walczyć za pomocą antyperspirantów.

Dobry antyperspirant męski przeprowadzi Twoje dziecko bez problemu przez zaburzenia gospodarki hormonalnej i związane z tym nieprzyjemności. Związki glinu zawarte w tych kosmetykach ograniczają wydzielanie potu. Najlepszy antyperspirant dla nastolatków powinien charakteryzować się skutecznym działaniem już po pierwszym użyciu.

Dezodorant dla mężczyzn – zapachy na co dzień

Antyperspirant dla mężczyzn sprawdzi się w przypadku, gdy nadmierne pocenie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu. Jeśli chcesz by Twoje otoczenie wyczuwało jedynie przyjemny zapach, sięgnij po dezodoranty. Jaki dezodorant męski wybrać? W ofercie znajdziesz zarówno silne męskie zapachy, które mogą być jednak zbyt ciężkie na co dzień. Orzeźwiające i lekkie zapachy nie będą ciążyć na właścicielu. Warto zwrócić uwagę na skład męskich dezodorantów. Należy unikać nie tylko alkoholu, ale też formaldehydu i triklosanu, które mogą być przyczyną alergii skórnych. Dezodorant powinno się aplikować jedynie na czystą skórę, by chronił przed nieprzyjemnym zapachem.

Antyperspiranty kontra dezodoranty - skuteczna walka z potem u mężczyzn
Antyperspiranty kontra dezodoranty – skuteczna walka z potem u mężczyzn
Materiał partnera.

Podobne wpisy

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *