Jak udekorować wnętrze sztukaterią wewnętrzną
Dom

Jak udekorować wnętrze sztukaterią wewnętrzną

Listwy wewnętrzne świetnie nadają się do wykończenia nowoczesnych i stylowych wnętrz. Obecnie możemy swobodnie wybierać między listwami sufitowymi, ściennymi i podłogowymi, które nie tylko skutecznie poprawią estetykę pomieszczeń, ale i dodadzą im charakteru. Dlatego warto wiedzieć, jak efektownie udekorować wnętrze listwami wewnętrznymi.

Listwa sufitowa

Listwy sufitowe jak sama nazwa wskazuje, umieszcza się bezpośrednio pod sufitem, tak aby przejście między ścianą a sufitem było płynne. Stosując listwę sufitową, efektownie powiększymy optycznie wysokość pomieszczenia oraz sprawimy, że dany pokój będzie pięknie się prezentował.

Listwy sufitowe można też nabyć w wersji wzbogaconej o nastrojowe oświetlenie LED, które nada wnętrzu przytulności. Warto podkreślić również, że popularna listwa sufitowa LED jest chętnie wybierana przez osoby, chcące wygodnie oświetlić pomieszczenia typu salon, kuchnia, czy przedpokój.

Listwa ścienna

Listwa ścienna to piękna ozdoba do luksusowych wnętrz, tym bardziej że dobrze dobrane listwy idealnie podkreślają płaszczyznę ścian. Ponadto gustowne listwy ścienne można z powodzeniem użyć do maskowania kabli oraz podkreślenia takich elementów jak kolumny, półkolumny, czy łuki ścienne.

Co ważne, tego typu listwy są bardzo wytrzymałe i odporne na wilgoć oraz przypadkowe zarysowania, dzięki czemu można je zastosować w pomieszczeniach o różnym przeznaczeniu.

Listwa przypodłogowa

Wykańczając dany lokal, nie sposób pominąć listew przypodłogowych, które zgrabnie maskują szczeliny na styku podłogi i ściany. Poza tym takie rozwiązanie zabezpiecza podłogę i znacznie poprawia estetykę wnętrza. Dlatego wybór listew przypodłogowych nie może być przypadkowy. Szukając odpowiednich materiałów, należy dobrze pomierzyć jak szeroka i wysoka powinna być listwa, aby całkowicie pokryć powstałe szczeliny.

Listwa przypodłogowa to element dekoracyjny, który można nam także posłużyć do niewidocznego rozprowadzenia kabli, ponieważ często posiada praktyczne podfrezowania i zagłębienia.

Jeśli chcemy, żeby listwy wewnętrzne dobrze spełniały swoją funkcję oraz ładnie podkreślały walory wnętrza, warto wybierać produkty od sprawdzonych dostawców. W tym celu można na przykład odwiedzić stronę firmy Milagro Design https://milagro-design.com/listwy-wewn%C4%99trzne, gdzie znajdziemy ciekawą ofertę listew oraz będziemy mogli skorzystać z fachowego doradztwa i szybkiej wyceny interesujących nas produktów.

Materiał partnera.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments