Jaką frezarkę do drewna wybrać?

Jaką frezarkę do drewna wybrać?

Wykonywanie ozdobnych profili na krawędziach czy żłobienie drewna to podstawowe zadania, jakie stoją przed frezarką. Mimo że jest to sprzęt popularny przede wszystkim w profesjonalnych zakładach stolarskich, coraz częściej pojawia się także w domowych warsztatach. Przyda się szczególnie tym z was, którzy lubią majsterkować, chcą samodzielnie przygotować meble czy też estetyczną drewnianą zabudowę balkonu. Jakie urządzenie wybrać do zastosowań amatorskich?

Moc ma znaczenie

Jak w przypadku większości urządzeń stosowanych w domowych warsztatach, tak w przypadku frezarki, ogromne znaczenie ma moc sprzętu. Im wyższa, tym lepiej. Oznacza to, że dzięki wydajniejszym urządzeniom będziemy mogli wykonać rowki czy żłobienia nawet w twardym drewnie, choćby takim jak buk. Do domowego zastosowania warto wybrać frezarkę górnowrzecionową o mocy minimum 1000 W, choć na rynku spotkacie urządzenia z niższymi parametrami – na przykład 800 W.

Należy jednak pamiętać, że urządzenia z mniejszą mocą nie zawsze sprawdzą się przy dużym obciążeniu. Wówczas silnik może się przegrzewać, a tym samym urządzenie nie spełni swojej funkcji. Dobrze jest więc wybrać sprzęt nieco mocniejszy, który bez trudu poradzi sobie także z frezowaniem twardych gatunków drewna oraz z wykonywaniem rowków i żłobień na dużej powierzchni. Jeśli na przeszkodzie w zakupie wysokowydajnej frezarki stoją przejściowe problemy finansowe, skorzystajcie z możliwości, jakie daje kredyt gotówkowy.

Serwisowanie frezarek

Przed zakupem pamiętajcie o sprawdzeniu ważnej kwestii, jaką jest gwarancja oraz serwis frezarki. Skupmy się najpierw na częściach zamiennych. Wybierając urządzenie znanej marki, o ugruntowanej pozycji na rynku, macie pewność, że bez trudu dostępne będą części zamienne. Gorzej natomiast sytuacja wygląda w przypadku tanich podróbek, które obecne są na rynku jedynie przez krótki czas. Wówczas ogromnym kłopotem może być naprawa urządzenia, co wiązać się będzie z koniecznością zakupu nowej frezarki.

Innym aspektem jest dostępność serwisu. Warto zweryfikować, jak wygląda sieć punktów serwisowych producenta. Jeśli będzie to jedna placówka, obsługująca teren całego kraju, lepiej zrezygnować z zakupu. Pozorne oszczędności czynione na sprzęcie nie są niestety dobrym rozwiązaniem, o czym boleśnie przekonujemy się po niedługim czasie. Warto więc wybrać lepsze urządzenie, o odpowiedniej trwałości, produkowane przez uznaną markę. Różnicę w cenie pomoże wam pokryć kredyt gotówkowy.

Materiał partnera.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *