Marzysz o prostych zębach? Postaw na komfortowe nakładki zamiast aparatu ortodontycznego
Zdrowie

Marzysz o prostych zębach? Postaw na komfortowe nakładki zamiast aparatu ortodontycznego

Tradycyjny, stały aparat ortodontyczny z metalowym łukiem to niejedyny sposób na uzyskanie pięknego uśmiechu, o którym tak marzysz. Dowiedz się, na czym polega leczenie wad zgryzu przy użyciu metody Invisalign i jakie korzyści niesie za sobą dla pacjenta.

Co to jest Invisalign?

Invisalign to ruchomy aparat ortodontyczny, który – w przeciwieństwie do swojego tradycyjnego odpowiednika – może być zdejmowany w każdej chwili. Przyjmuje postać przezroczystych nakładek, których kształt stanowi dokładne odzwierciedlenie ułożenia zębów. Aby leczenie przyniosło oczekiwany efekt, pacjent powinien nosić je przez co najmniej kilkanaście godzin dziennie, a najlepiej zdejmować jedynie do jedzenia i zabiegów higienicznych.

Jak działa aparat Invisalign?

W przypadku leczenia metodą Invisalign zasada leczenia jest na dobrą sprawę podobna jak przy klasycznym aparacie ortodontycznym. Leczenie polega na wywieraniu kontrolowanego nacisku na poszczególne zęby, co powoduje ich stopniowe przesuwanie – niemal niezauważalne na co dzień, ale widoczne po dłuższym czasie. Co ok. 2 tygodnie nakładki są wymieniane na nowe, idealnie dopasowane do aktualnego ułożenia zębów po nieznacznych zmianach, które zaszły w międzyczasie.

Sam proces leczenia metodą Invisalign jest podzielony na 5 etapów.

  1. Diagnostyka – pierwsze wizyty, podczas których lekarz wykonuje zdjęcia RTG i przygotowuje trójwymiarowy model uzębienia.
  2. Planowanie leczenia – ortodonta tworzy plan całej kuracji. Szacuje przy tym czas jej trwania i układa harmonogram kolejnych wizyt.
  3. Leczenie zgryzu – pacjent nosi nakładki prostujące Invisalign zgodnie z zaleceniami. W określonych odstępach czasu zgłasza się na wizyty kontrolne, żeby sprawdzić realizację założonego celu.
  4. Retencja – po zakończeniu leczenia pacjent stosuje przez zalecany czas nakładki retencyjne, które zapobiegają niekontrolowanemu przesuwaniu się zębów.

Leczenie metodą Invisalign – efekty

Osiągane przy użyciu metody Invisalign efekty można śmiało określić mianem fenomenalnych. Dzięki perfekcyjnemu dopasowaniu do stopniowo zmieniającego się ułożenia zębów, nakładki prostujące działają wyjątkowo precyzyjnie. Jednocześnie są jednak zupełnie nieinwazyjne, a zatem komfortowe dla pacjenta.

Na korzyść leczenia zgryzu metodą Invisalign najbardziej przemawia właśnie ta wygoda. Umożliwia to pacjentowi prowadzenie normalnego życia, bez dyskomfortu i ograniczeń. Może jeść wszystko, na co ma ochotę, a mycie zębów nie nastręcza żadnych trudności. Jego jedynym obowiązkiem jest noszenie przezroczystych, niewidocznych na pierwszy rzut oka, nakładek przez większą część dobry, a także pamiętanie o ich zmianie w określonym czasie.

Jeśli szukasz miejsca, w którym przeprowadzisz korektę zgryzu metodą Invisalign, zwróć uwagę na Smiles Clinic. W tym centrum stomatologicznym we Wrocławiu możesz liczyć na kompleksową opiekę – od konsultacji, przez sam proces leczenia, aż po stabilizację osiągniętego efektu przy użyciu aparatu retencyjnego.

Materiał partnera.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments