Sukienki można nosić o każdej porze roku. Latem najlepiej sprawdzają się ubrania wykonane ze zwiewnego, cienkiego materiału, który przepuszcza powietrze. Natomiast zimą warto postawić na grubsze sukienki wełniane. Stylizacje z sukienkami tego typu są coraz bardziej popularne nawet wśród celebrytek.

Sukienki z wełny

Tego typu ubranie warto założyć na nieformalne spotkanie towarzyskie, randkę, albo do pracy, jeśli nie obowiązuje w niej dress code. Sukienki ręcznie robione wyglądają zjawiskowo, a poza tym można się w nich czuć swobodnie, bo nie krępują ruchów i są dość przewiewne.

W związku z tym nadają się zarówno na krótkie wyjście ze znajomymi, jak i na dyżur w pracy. Kobieta w takiej sukience prezentuje się bardzo dobrze, dobrze wygląda, a przede wszystkim dobrze się czuje.

Wełniane sukienki

Ten szczególny typ ubrań nie pasuje do każdej stylizacji. Sukienki handmade są niepowtarzalne i urokliwe, dlatego nie warto przysłaniać ich zbyt dużą ilością dodatków.

W chłodniejsze dni na sukienke z wełny można założyć czarną ramoneskę, albo długi, elegancki płaszcz. Jeśli chodzi o obuwie, to do krótkich sukienek świetnie pasują kozaki. Oprócz tego warto dodać złotą lub srebrną, klasyczną biżuterię. Sukienki z wełny to w ostatnim czasie bardzo modne ubranie praktycznie każdej kobiety.