Olejowanie włosów

Włosy to jeden z najważniejszych elementów w naszym wyglądzie zewnętrznym. Dobrze dobrana fryzura może całkowicie zmnienić nasz styl i wygląd ukrywając mankamenty naszej urody oraz podkreślając jej atuty. Ważne jest również to, aby dbać o kondycję naszych włosów, ponieważ ona również ma ogromne znaczenie. Jednym z kroków pielęgnacji, dzięki któremu możemy znacznie poprawić stan naszej fryzury jest olejowanie włosów.

Olejowanie włosów kosmetyki

Coraz więcej kobiet decyduje się na wykonywanie tego typu zabiegu, aby wzmocnić włosy i poprawić ich wygląd. Włosy olejowane są mocne, lśniące i mają dużą objętość. Zdarza się jednak, iż przed rozpoczęciem tego rodzaju pielęgnacji zadajemu sobie pytanie czy olejowanie wlosow zmywa farbe, czy też jest w pełnie bezpieczne dla naszej koloryzacji. Obecnie wiemy, iż olejowanie włosów po farbowaniu oraz olejowanie włosów przed farbowaniem ma takie same własciwości i nie musimy zastanawiać się nad wyborem najlepszego momentu.

Olejowanie powinnyśmy wykonywać olejem dobranym do stanu naszych włosów, ważne jest odpowiednie nałożenie produktu na całą długość włosa, wczesanie go oraz pozostawienie na dłuższy czas. Pamiętajm również o końcowym etapie jakim jest emulgowanie oleju maską.