Ceramidy - czym są i jakie mają zastosowanie w kosmetykach?

Ceramidy – czym są i jakie mają zastosowanie w kosmetykach?

Ceramidy są naturalnym składnikiem lipidów skóry. Dzięki swoim właściwościom tworzą barierę wodno-lipidową, która chroni naszą skórę przed zbyt dużą utratą wody, do tego poprawia jej wchłanianie. To dzięki ceramidom skóra jest odpowiednio nawilżona, dlatego warto stosować kremy, w których skład wchodzi tak zwany „cement międzykomórkowy” czyli ceramidy.

Jakie działanie mają ceramidy?

Ceramidy występują w skórze w sposób naturalny. Głównym zadaniem kremów z ceramidami jest regeneracja i nawilżenie skóry, ponieważ cera z czasem traci te drogocenne składniki. Aby dłużej cieszyć się piękną skórą nie można zapominać o odpowiedniej pielęgnacji. Ceramidy zatrzymują wodę w skórze, dzięki czemu naskórek jest elastyczny i szczelny. Kremy CeraVe, które w swoim składnie posiadają ceramidy hamują nadmierną utratę wody i tworzą płaszcz ochronny na skórze, dzięki któremu nie dostają się do niej szkodliwe czynniki zewnętrzne.

Jak ceramidy wpływają na cerę?

Wraz z wiekiem ilość ceramidów w skórze zmniejsza się. Ich ilość zmienia się także na skutek stresu oraz działania niekorzystnych czynników zewnętrznych. Kobiety są bardziej narażone na utratę tych składników w związku ze zmianami hormonalnymi zachodzącymi w organizmie. Zbyt mała ilość ceramidów w skórze powoduje, że naskórek jest bardzo suchy, staje się cienki i mało elastyczny. To wszystko sprawia, że skóra szybciej się starzeje. Jednak łatwo zapobiec tym zmianom stosując odpowiednie kremy. Kosmetyki CeraVe, które można znaleźć na stronie https://www.apo-discounter.pl/cerave-c-1700 odbudowują naturalną warstwę ochronną skóry, dzięki czemu nabiera jędrności i gładkości. Są świetnym rozwiązaniem także dla kobiet posiadających wrażliwą skórę. Szeroka gama produktów CeraVe pozwala wybrać kosmetyk dobrze dopasowany do potrzeb. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii kosmetyki zapewniają długotrwałe uwalnianie składników nawilżających i odbudowują barierę ochronną skóry. Stosując kosmetyki CeraVe każda kobieta będzie czuła nawilżenie na skórze długo po aplikacji.

Jak stosować kremy z ceramidami?

Najlepsze efekty uzyskuje się stosując kremy minimum dwa razy dziennie, najlepiej rano i wieczorem na oczyszczoną twarz. Taka pielęgnacja jest niezwykle efektywna, ponieważ skóra w ciągu dnia jest narażona na promienie UV i zmiany temperatury. Ceramidy opóźniają procesy starzenia się skóry, na szczęście w łatwy sposób podczas codziennej pielęgnacji można regenerować skórę dzięki odpowiednim kosmetykom takim jak CeraVe.

Ceramidy - czym są i jakie mają zastosowanie w kosmetykach?
Ceramidy – czym są i jakie mają zastosowanie w kosmetykach?
Materiał przygotowany wraz z Partnerem.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *