Co wyróżnia skuteczne kosmetyki do kąpieli?

Co wyróżnia skuteczne kosmetyki do kąpieli?

Kąpiele w wannie stały się uosobieniem domowej formy relaksu. Wybór odpowiednich produktów, które nie tylko umilą Twój wieczór zapachem i atmosferą, ale też będą bezpieczne i skuteczne dla Twojego ciała i skóry, jest bardzo ważnym elementem. Na co zwracać uwagę podczas wybierania takich produktów? Podpowiadamy w naszym artykule!

Rodzaje produktów do kąpieli

W sklepach dostępnych jest wiele różnych form zapachowych, jak i samej postaci produktów do kąpieli. Przede wszystkim liczą się preferencje zapachowe, ponieważ one są najbardziej odczuwalnym czynnikiem podczas brania kąpieli. Występują one zarówno w naturalnych aromatach, np. limonkowych, ale też w specjalnych, np. zielona herbata. Kosmetyki do kąpieli najczęściej przybierają formę:

  1. Sól do kąpieli – nadaje kąpieli relaksującego charakteru. Barwi wodę, dobrze nadaje się do kąpieli aromaterapeutycznych. Mogą występować w różnych odmianach, np. sól musująca lub mineralna. Dobrze nadaje się do zmiękczania wody.
  2. Płyny do kąpieli – zazwyczaj zawierają dużo substancji myjących, ponieważ nie są aplikowane bezpośrednio na skórę, a jedynie rozpuszczane w wodzie. Płyny do kąpieli nadają wspaniały zapach, a przede wszystkim przyjemną pianę. Przy zakupie płynu, warto zwrócić uwagę, aby były one natłuszczające czy nawilżające – poprzez posiadanie w składzie olejków roślinnych (np. olejek z awokado)
  3. Kule do kąpieli – są stosunkowo nowym produktem, mogą występować w formie musującej lub zapachowej. Dobrze nadają się do oczyszczania, regeneracji i nawilżania skóry oraz pozostawiają ładny zapach na ciele. Ważne jest jednak, aby zwrócić uwagę na ich skład. Powinny być naturalne, z jak najmniejszą ilością sztucznych składników, aby nie naruszyły bariery ochronnej ciała.
  4. Dla dzieci są dostępne specjalne odmiany tych produktów np. galaretki do kąpieli, musujące kule, które farbują wodę, a także płyny do mycia w specjalnych opakowaniach z ulubionymi bohaterami z bajek.

Skład kosmetyków do kąpieli

Na to, czy kosmetyk jest skuteczny, duży wpływ ma skład. Dlatego ważne jest, aby przed zdecydowaniem się na dany produkt, przeanalizować jakie składniki zawiera. Dzięki temu, będziemy mogli zdecydować, czy taki produkt jest odpowiedni dla naszej skóry i wymagań. Zmniejszy to też ryzyko reakcji alergicznej, w razie, gdyby któryś składnik był drażniący dla skóry. Składy kosmetyków do kąpieli można podzielić na trzy grupy substancji: składniki bazowe, składniki aktywne i składniki pomocnicze. Bazą zazwyczaj jest woda, alkohol lub tłuszcze. Składniki aktywne to takie substancje, które kluczowo wpływają na właściwości, jakie ma dany kosmetyk. Substancjami pomocniczymi zazwyczaj są kompozycje zapachowe, konserwanty i barwniki. W krajach Unii Europejskiej wymagane jest, aby każdy kosmetyk miał wypisany cały swój skład. Najlepiej, aby sprawdzany skład miał jak najwięcej składników pochodzenia naturalnego, a jak najmniej sztucznych substancji. Więcej kosmetyków różnych marek można znaleźć tutaj: https://eurochemia.com/54-kosmetyki.

Opakowanie

Wygląd zewnętrzny produktu jest pierwszą rzeczą, jaką automatycznie bierzemy pod uwagę. Najczęściej zwracamy uwagę na produkty, które po prostu uważamy za atrakcyjne pod względem estetycznym. Duże znaczenie ma też wielkość, w jakiej produkt występuje. Sprawdzone produkty chętniej wybieramy w większych pojemnościach. To na opakowaniu znajduje się też skład, dlatego koniecznie należy zwrócić uwagę, jakie składniki ma wypisane.

Właściwości produktów do kąpieli

Długotrwałe kąpiele w gorącej wodzie mogą przyczynić się do wysuszenia skóry. Dlatego warto zwrócić uwagę, jakie właściwości obiecuje dany produkty. Przede wszystkim ważne jest, aby produkt był nawilżający i natłuszczający. Powinien też zapewniać odpowiednią ochronę skóry. Dodatkowym plusem jest, kiedy produkt zawiera właściwości odżywcze, substancjami o takich cechach jest np. miód czy olej migdałowy. Składniki, które mogą przyczyniać się do wysuszania skóry to alkohol, parabeny i silikony – takich substancji lepiej się wystrzegać. Dobrym rozwiązaniem jest wybieranie produktów oznaczonych jako kosmetyki eko lub bio.

Materiał partnera.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *