Szukaj i znajdź Safari – gra dla całej rodziny! 

Szukaj i znajdź Safari – gra dla całej rodziny! 

Szukaj i znajdź Safari od wydawnictwa Tactic to wspaniała przygoda zarówno dla małych, jak i dużych tropicieli, która na pewno się nie znudzi!

Gra przenosi swoich uczestników (od 2 do 4) na barwne i dzikie safari, gdzie pośród gąszczu roślin poukrywały się różne zwierzęta. Zadaniem każdego z graczy-tropicieli, jest wytężenie wzroku i jak najszybsze odnalezienie dwóch zwierząt wskazanych przez wylosowane wcześniej dwie karty, a następnie wskazanie ich palcami na planszy. Szukaj i znajdź Safari zawiera bowiem 12 dwustronnych części planszy, które przypominają puzzle; 55 kart z wizerunkami zwierząt do odnalezienia, 4 planszetek w postaci wodopoju oraz 17 figurek zwierząt i 5 żetonów fotograficznych, potrzebnych do jeszcze szybszej wygranej.

Jak zostać tropicielem?

Rozgrywka rozpoczyna się od ułożenia planszy – w zależności od tego, której ich strony użyjemy, będzie miała ona łatwiejszy bądź trudniejszy poziom. Następnie należy potasować karty i rozdzielić je na dwa zakryte stosy, widoczne dla każdego. Pierwszy gracz odkrywa z każdej talii po jednej karcie i daje tym samym sygnał: start! Każdy z zawodników od tego momentu stara się bowiem jak najszybciej znaleźć wskazane na nich zwierzęta, aby zgarnąć jedną z figurek i postawić ją przy swoim wodopoju. Do wygranej potrzebuje zgromadzić ich tam 5 lub uzyskać 2 żetony fotograficzne, dostępne po odnalezieniu zwierząt oznaczonych ikonką aparatu.

Szukaj i znajdź Safari – gra dla całej rodziny! 
Szukaj i znajdź Safari – gra dla całej rodziny! 

Szukaj i znajdź Safari – komu i dlaczego warto kupić tę grę?

Jest to idealna propozycja na prezent dla dzieci od 4 roku życia. Nie tylko bowiem rozwija refleks, ale także zmysł obserwacji i umiejętności komunikacyjne. Dzięki pięknej grafice oraz wykonanym z dbałością figurkom zwierząt, może służyć do utrwalania ich nazw i poszerzania zasobu słownictwa. Znakomicie sprawdzi się w związku z tym także podczas zajęć terapeutycznych.

Grę kupicie m.in. w Empik.com, ale polecam Wam zakup jej przez internet. Różnica w cenie między sklepem stacjonarnym, a internetowym to około 30 PLN.

Podobne wpisy

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *