Czym powinny cechować się buty dziecięce na zimę?

Czym powinny cechować się buty dziecięce na zimę?

Zimowe buty dziecięce muszą spełniać wiele różnych kryteriów. Powinny być przede wszystkim odporne na wilgoć i zapewniać stopom ciepło. Ważna jest także wygoda użytkowania czy odporność na uszkodzenia. Czym zatem kierować się przy wyborze obuwia dla dzieci na zimę?

Dlaczego warto stawiać na wysokiej jakości zimowe buty dziecięce?

W tym przypadku należy kierować się przede wszystkim kryterium jakości. Należy stawiać na buty dziecięce wykonane z wysokogatunkowych materiałów. To bardzo ważne, gdyż stopa małego dziecka nieustannie się rozwija i rośnie. Odpowiednie obuwie jest w stanie skutecznie przeciwdziałać jej deformacji. 

Dobrym rozwiązaniem są buty zimowe dziecięce wykonane ze skóry naturalnej. Dobrze chronią przed zimnem i wilgocią, a przy okazji nie pozwalają na pocenie się nóg. Duże znaczenie ma także rodzaj zastosowanej wkładki. Idealnie, gdy jest skórzana i dopasowuje się do kształtu stopy dziecka. Zimowe obuwie musi być także stabilne. Tutaj dobrze sprawdza się elastyczna i dość lekka podeszwa amortyzująca chód. 

Buty dziecięce na zimę – jaki rozmiar wybrać?

Praktycznym rozwiązaniem jest zakup dla dziecka dwóch par butów zimowych. Pierwsza powinna być noszona w nieco cieplejsze dni, gdy nie ma dużego mrozu i nie pada śnieg. Drugą parą powinny być solidne śniegowce wykonane z materiałów termicznych i wodoszczelnych. Najlepsze buty dziecięce na zimę są elastyczne i lekkie. Dobrze, gdy maluch nie ma problemu z ich samodzielnym zakładaniem czy zdejmowaniem. 

Warto postawić na obuwie, które jest nieco większe niż rzeczywisty rozmiar stopy dziecka. Zazwyczaj zaleca się zachowanie od 0,6 do 1,5 cm wolnej przestrzeni. 

Buty dziecięce na zimę – na jaki model postawić?

Dobrze sprawdzają się zawsze buty dziecięce zapinane na rzepy. Mogą być wykonane ze skóry naturalnej, bo ten materiał pozwala skórze oddychać i nie powoduje pocenia się stóp. Z obuwiem na rzepy nie powinno mieć problemu żadne dziecko, nawet przedszkolak. Oczywiście rzepy muszą być wysokiej jakości. W przeciwnym wypadku szybko ulegną zużyciu. 

Dużą popularnością od wielu lat cieszą się także dziecięce traperki, które zapobiegają poślizgnięciom i przemarzaniu stóp. Także i tutaj sporo zależy od materiału, z którego są wykonane. Odpowiednia wentylacja chroni przed przeziębieniem czy rozwojem grzybicy stóp. Na duże mrozy dobrym wyborem są śniegowce. Muszą być dość wysokie – wtedy do środka nie dostanie się śnieg. Mogą być to modele zapinane na wygodne rzepy. 

Czym powinny cechować się buty dziecięce na zimę?
Czym powinny cechować się buty dziecięce na zimę?
Materiał partnera.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *