Grill w ogrodzie – jak zaaranżować przestrzeń?

Grill w ogrodzie to jeden z ulubionych sposobów Polaków na spędzanie wolnego czasu w sezonie wiosenno-letnim. Zanim jednak zaczniesz przygotowywać smaczne potrawy, warto zastanowić się nad aranżacją przestrzeni wokół grilla. A może przyda ci się grill murowany? Sprawdź nasz tekst, a żaden problem nie przeszkodzi ci w letnim grillowaniu w ogrodzie.

Najlepsze miejsce na grill w ogrodzie to takie, gdzie teren jest wyrównany, pozbawiony kamieni, dołków czy korzeni, mogących sprawić, że grill się wywróci. Miejsce do grillowania powinno także zapewniać osobie zajmującej się przygotowywaniem potraw ochronę przed słońcem – wystarczy np. wysokie, rozłożyste drzewo. Dodatkowo ZIEMOVIT radzi, aby:

  • miejsce na grilla w ogrodzie było odizolowane od składziku drewna lub materiałów łatwopalnych;
  • palenisko nie przeszkadzało Twojej rodzinie w poruszaniu się wokół domu i nie stanowiło niebezpieczeństwa dla dzieci oraz zwierząt domowych;
  • grill znajdował się relatywnie blisko domu, aby donoszenie kolejnych potraw z kuchni było wygodne.

Jak zadbać o ogród, aby sprzyjał odpoczynkowi przy grillu? Jak usprawnić grillowanie w ogrodzie? Czytaj dalej i poznaj odpowiedzi na te pytania.

Reklama

Grill w ogrodzie – jak zaaranżować przestrzeń?

Grill w ogrodzie – jak przygotować działkę?

Przed każdym letnim grillem w ogrodzie warto upewnić się, że trawnik wokół domu został dokładnie skoszony. Zmniejszy to liczbę owadów, które mogą przeszkadzać w wypoczynku i relaksie. Dodatkowo warto zadbać o to, czy w pobliżu miejsca na grilla nie znajduje się np. zapomniany przez domowników dmuchany basen lub inny przedmiot zbierający wodę, w którym mogą lęgnąć się komary.

Obejrzyj wideo

Na 24 godziny przed planowanym grillem warto również spryskać ogród środkiem ABDICO® ochrona przeciwko owadom – dzięki niemu odpoczynek np. w cieniu jabłoni obędzie się bez opadów nieprzyjemnej spadzi produkowanej przez mszyce.

Grill murowany – zalety i wady

Jeśli masz liczną rodzinę albo uwielbiasz organizować przyjęcia dla znajomych, to warto, żebyś rozważył wybudowanie grilla murowanego, czyli alternatywny dla mobilnego grilla. Warto pamiętać, że grill murowany należy do małej architektury, więc nie wymaga pozwolenia na budowę lub zgłaszania go do urzędu.

Ze względu na konstrukcję wyróżnia się 2 typy grillów murowanych:

  • grill zamknięty – nad paleniskiem znajduje się okap, przez który równomiernie wydostaje się dym, dzięki czemu ani Twoi bliscy, ani Twoi sąsiedzi nie muszą go wdychać. Jest kosztowny, a jego budowa wymaga dokładnego przemyślenia konstrukcji okapu tak, aby spełniał on swoją funkcję;
  • grill otwarty – palenisko jest otoczone ściankami z 3 stron, co znacznie ułatwia wykonanie całej konstrukcji grilla. Niestety, należy liczyć się z tym, że gryzący dym będzie rozchodził się po okolicy, co zmniejszy komfort korzystania z grilla.

Niezależnie od rodzaju murowanego grilla, który wybierzesz, należy dobrze zastanowić się nad jego lokalizacją. Buduje się go na fundamencie, więc raz wybrane miejsce musi być idealne. Oprócz odległości od działki sąsiadów oraz od domu weź również pod uwagę otoczenie roślin. Grill murowany emituje znacznie więcej ciepła niż grill mobilny, przez co może negatywnie wpływać na wzrost krzewów i kwiatów.

Reklama

Jeśli trawnik wokół grilla murowanego w ogrodzie zaczyna schnąć i rzednąć, pomyśl nad skorzystaniem z mieszanki traw ZIEMOVIT Wytrzymały trawnik, dzięki której Twój ogród będzie zielony przez całą wiosną i całe lato bez względu na niekorzystne warunki.

Materiał partnera.

Reklama

Podobne posty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Reklama

Ostatnie artykuły