Henna brwi w domu - jak ją zrobić?

Henna brwi w domu – jak ją zrobić?

Henna brwi w domu – jak ją zrobić? Każda kobieta chce dobrze wyglądać nie tylko dla innych ale przede wszystkim dla siebie. Ciężko jest stawiać czoła problemom jeżeli patrząc w lustro nie podobamy się sobie. Jednym z elementów, które nadają kształt naszej twarzy są brwi. W ostatnim czasie króluje makijaż permanentny, ale też nie każdego jest stać na taki zabieg.

Jednakże nie jest to jedyny sposób na zadbanie o ich ładny wygląd. Przede wszystkim liczy się regulacja brwi a dzięki hennie można nadać im odpowiedni kolor. Zabieg trwa około 20 minut i utrzymuje się aż do 4 tygodni.

Gdzie zrobić hennę brwi?

Hennę można wykonywać w salonach kosmetycznych ale również w domu. Jeżeli oczywiście ktoś nie boi się samemu jej wykonać. Odpowiednie preparaty można znaleźć w drogeriach, trzeba się tylko upewnić że kolor jest odpowiedni. Należy też pamiętać, aby nie wykonywać jej przy stanach zapalnych.

Jak zrobić hennę? Zacząć należy od koloru i najlepiej dobrać go pod odcień włosów. Nie powinno się stosować czarnej henny przy jasnych włosach, to da nienaturalny wygląd. Przed nałożeniem henny trzeba oczyścić włoski i okolice brwi a następnie zabezpieczyć okolicę brwi przed zafarbowaniem. W tym celu można nałożyć wazelinę kosmetyczną bądź tłusty krem. Domowa henna może wydawać się przerażająca, ale kiedy stosujemy się do zaleceń na opakowaniu to nic strasznego nie powinno się wydarzyć.

Henna brwi w domu krok po kroku

  1. Po pierwsze przygotowujemy brwi przemywając je i zabezpieczając skórę przed zafarbowaniem.
  2. Wyznaczamy kształt jaki chcemy uzyskać, można sobie pomóc odrysowując go kredką.
  3. Hennę rozmieszać na gęstą pastę używając do tego wody utlenionej.
  4. Dokładnie nakładamy hennę za pomocą pędzelka, najpierw zewnętrzne linie a następnie wypełniamy środek. Ważne jest aby nałożyć ją również na skórę pod włoskami a nie tylko na same włoski.
  5. Pastę powinno się trzymać do 10 minut ale przy wykonywaniu zabiegu pierwszy raz można zmyć ją szybciej żeby przekonać się jaki jest efekt. Każdy człowiek jest inny i każda skóra będzie reagowała inaczej. U niektórych henna może przyjąć się już szybciej. Oczywiście im dłużej trzymamy hennę przed zmyciem tym kolor będzie intensywniejszy. Wszystko zależy od tego jaki efekt chcemy uzyskać.
  6. Brwi zmywamy ciepłą wodą za pomocą płatka kosmetycznego.
  7. Regulację brwi najlepiej wykonać na samym końcu ponieważ mamy nadany już kształt a włoski są wyraźnie widoczne i łatwo możemy zidentyfikować te niechciane.
Delia - Pudrowa henna brwi
Delia – Pudrowa henna brwi
Delia - Pudrowa henna brwi
Delia – Pudrowa henna brwi – skład opakowania

Co to jest henna pudrowa?

Alternatywną dla zwykłej henny może być henna pudrowa, która nada wyrazistość naszym brwiom. W dodatku jest naturalnym kosmetykiem i nie trzeba się jej bać o ile nie ma się na nią uczulenia. Wykonanie jej w domu jest praktycznie takie samo jak zwykłej henny ale tutaj trzeba uważać ponieważ dość szybko farbuje skórę. Dodatkowo nakładamy ją dwa razy. Pierwszą warstwę pozostawiamy na około 20 minut a drugą nakładamy na około 10 minut. Następnie włoski należy przeczesać z zaschniętej henny i ją zmyć. Efekt na włoskach pozostaje nawet do 8 tygodni, przy czym henna ze skóry znika już po 2 tygodniach.

Henna brwi jest zabiegiem bezpiecznym i nieinwazyjnym, ale jak każdy zabieg trzeba mieć na uwadze to, iż nie sprawdzi się ona u każdego. Kto nie powinien jej wykonywać? Osoby, które maja otarcia naskórka bądź inne uszkodzenia w okolicy brwi, osoby ze skórą alergiczną oraz z stanami zapalnymi i bakteryjnymi. Również osoby u których występują choroby oczu takie jak na przykład jęczmień.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *