Jak dobrze nałożyć róż?

Jak dobrze nałożyć róż?

Róż do policzków to taki kosmetyk, który może zdziałać cuda. Dzięki niemu można ożywić, wysmuklić lub poszerzyć twarz, aby jednak róż do policzków stał się makijażowym sprzymierzeńcem, trzeba go nanieść we właściwy sposób i nałożyć w odpowiednie miejsce. Wbrew pozorom aplikacja różu wcale nie jest trudna. Jak to zrobić poprawnie?

Jaki róż do policzków wybrać?

Idealnie dobrany róż do policzków to ten nadający młodzieńczy look, podkreślający kości policzkowe i kształt twarzy. Kosmetyk może również wyszczuplić optycznie buzię. Takie efekty osiągnie się, jeśli kolor różu będzie dobrany do odcienia cery. Zasady doboru koloru różu są dość jasne. Blondynki i kobiety z bladą cerą powinny sięgać po odcienie różane. Szatynkom pasują tony brązowe np. cegła czy terakota, natomiast brunetki korzystnie będą wyglądać w różu o odcieniu różowym lub koloru drewna różanego. Jeśli swoją przygodę z tym kosmetykiem dopiero się zaczyna, to najlepiej wybrać uniwersalny odcień tj. koralowy lub łososiowy. Te odcienie wybaczają błędy początkującym makijażystką. Kosmetyk w każdym z wymienionych odcieni dostępny jest na https://www.perfumeria.pl/collections/makijaz-twarz-roze. Róż do policzków w drogerii dostępny jest kremie, musie, kamieniu, kulkach lub w formie szybkiej. Każdy z tych kosmetyków nakłada się inaczej na policzki i może on dać inny efekt.

Jak dobrze nałożyć róż?

Jak nakładać róż na policzki?

Róż na policzki zawsze trzeba nakładać pędzlem do makijażu. Do aplikacji kosmetyku używa się skośnego pędzla, który ułatwia modelowanie twarzy. To, jak nakładać róż zależy od tego, jaki efekt chce się osiągnąć. Gdy chce się wyszczuplić twarz, róż należy nałożyć pociągłym ruchem tuż pod kością policzkową po skosie – od dołu do góry. Do wyszczuplania twarzy najlepiej sprawdzą się kosmetyki w odcieniach pomarańczowych. Do modelowania twarzy należy natomiast wykorzystać róż matowy i bardziej brązowy niż czerwony. Można też wykorzystać puder brązujący bez błyszczących drobinek.

Jak dobrze nałożyć róż?

Róż do policzków – makijażowe triki

Sposób nakładania różu na policzki warto też dostosować do kształtu twarzy. Triki, jakie zdradzają makijażystki to:

  • Przy twarzy okrągłej róż najlepiej nakładać pędzlem do pudru lub palcem na wysokości ucha i następnie poprowadzić go ku dołowi aż do kącika; ważne jest również nałożenie różu na skronie (niewielką ilość), dzięki temu wyraźnie poprawi się kontury buzi.
  • Przy twarzy kwadratowej róż do policzków pozwoli złagodzić rysy twarzy i nadać jej bardziej kobiece linie; kobiety o twarzy kwadratowej powinny zrezygnować z nakładania różu na policzki i podbródek, a zamiast tego rozmieścić go na zewnętrznych krawędziach twarzy i rozszerzać na wysokości nosa.
  • Przy twarzy owalnej róż stosuje się do nadania cerze świeżości; należy nakładać go bezpośrednio na kości policzkowe – pod oczami; plama koloru powinna zwężać się ku skroniom; dobrze jest też niewielką ilość kosmetyku nałożyć na linii włosów nad skroniami, co podkreśli naturalne proporcje twarzy.
  • Przy twarzy podłużnej kosmetyk warto wykorzystać do optycznego wydłużenia twarzy; w tym celu róż nakłada się na kości policzkowe poziomymi liniami od nosa w kierunku uszu.
Materiał partnera.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *