stroj d cwiczen 2 1200x801 1
Moda,  Sport

Jak stworzyć strój treningowy

Obecnie mamy ograniczenia związane z koronawirusem, jednak wielu z nas zaczęło ćwiczyć w domu. Już za jakiś czas restrykcje zostaną poluzowane, więc warto już teraz się przygotować i skompletować strój treningowy. Zaglądając do szafy widzimy, że nasz strój „woła” o bardzo szybkie wsparcie.

Bardzo często można usłyszeć stwierdzenia, że to tylko strój i wielki chwyt marketingowy. Nic bardziej mylnego. Źle dobrany ubiór może nam przysporzyć więcej kłopotów, aniżeli radości z ćwiczeń. Przede wszystkim powinniśmy skupić się na butach. To one mają tutaj największe znaczenie.

Przeczytaj: Jak przygotować mini siłownię w domu

Jak wybrać buty do ćwiczeń?

Na rynku jest wiele firm produkujących obuwie sportowe. Buty sprzedawane są w różnych kolorach, fasonach i przede wszystkim cenach. Powinniśmy je dobierać pod kątem ćwiczeń i aktywności fizycznej jaką będziemy uprawiać. Inne buty będą do biegania, inne do jazdy na rowerze, a jeszcze inny model butów musimy kupić do ćwiczeń fitness.

Jak wybrać buty do ćwiczeń?

Dlaczego jest to tak ważne?

Buty w zależności od wybranej aktywności fizycznej w różny sposób amortyzują nasze ruchy. Chronią nas przed różnego rodzaju uszkodzeniami stawu kostkowego czy kolanowego.

Sprawdź: Tanie Reeboki do ćwiczeń!

Oprócz tego dość istotne jest odpowiednie dobranie rozmiaru buta. Nie należy kupować butów na siłę, tylko dobrze dopasować go do stopy. Zbyt duże buty spowodują, że stopa nie będzie dobrze usztywniona, a podczas ćwiczeń przesuwanie się stopy spowoduje uderzanie palcami o początek buta. Spowoduje to ból. Jeśli natomiast kupimy zbyt mały but, to jesteśmy narażeni na dyskomfort i liczne otarcia na stopie.

Przeczytaj artykuł: Rower stacjonarny – korzyści z treningu w domu

Jaką bieliznę kupić do ćwiczeń

Większość osób nie przywiązuje uwagi do bielizny, jest to jednak bardzo ważny element, szczególnie w przypadku kobiet. Bardzo ważny jest wybór odpowiedniego stanika sportowego. Stanik sportowy będzie odpowiednio podtrzymywał nawet najmniejszy biust przez co zapobiegnie rozciąganiu się skóry. Zwykłe staniki nie są w stanie tego zrobić.

Kupując stanik sportowy powinniśmy zwrócić uwagę na:

  • Czy ma odpowiednią gumę pod biustem, bowiem to ona utrzymuje piersi w odpowiedniej pozycji
  • Jakie zapięcie posiada stanik – osoby z małymi piersiami mogą pozwolić sobie na staniki zakładane przez głowę, natomiast te z trochę większym biustem powinny wybierać staniki zapinane i należy sprawdzić czy zapięcie jest solidne
  • Wielkość ramiączek – tutaj najlepszym rozwiązaniem są staniki sportowe z szerokimi ramiączkami, bowiem wąskie ramiączka bardzo szybko będą się rozciągały.

Polecamy Sportowy stanik z wyprzedaży. Mega cena!

Jednak chyba najważniejsze tak i tak jest to aby czuć się w staniku bardzo komfortowo.

Koszulki, topy, spodnie

Topy i koszulki do ćwiczeń

Koszulki i topy dla kobiet powinny być stosunkowo lekkie, przewiewne i „oddychające”. Powinniśmy zrezygnować w tym wypadku z bawełny na rzecz koszulek wykonanych z nowoczesnych, oddychających tkanin. Koszulka ani top nie powinna być zbyt opinająca, bo prowadzi to do tego, że organizm się poci.

Zobacz: Lekkie i przewiewne topy

Spodnie powinny być wygodne i nie krępować naszych ruchów. Należy je dobrać w zależności od aktywności jaką uprawiamy, mogą to być spodnie dresowe, albo krótkie przewiewne spodenki do biegania. Kobiety bardzo często wybierają legginsy. Występują one w różnej długości oraz powinny być z oddychających tkanin.

Sprawdź: Lekkie spodnie dresowe do ćwiczeń

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments