Jak rozpoznać czy złoty łańcuszek jest naprawdę złoty?

Jak rozpoznać czy złoty łańcuszek jest naprawdę złoty?

Złota biżuteria prezentuje się niezwykle elegancko na ciele, nietrudno się dziwić, że kupowana jest tak często. Warto przed wydaniem pieniędzy na taką złotą ozdobę sprawdzić, czy rzeczywiście wykonana jest ona ze szlachetnego materiału. Dobrej jakości produkt powinien charakteryzować się pewnymi punktami, mieć odpowiedni kolor, trwałość, bez widocznych rys czy rdzawego zabarwienia. Szczególnie często kupowany jest złoty łańcuszek, może być on świetną pomysłem na prezent dla wielu osób.

Jak sprawdzić, czy złota biżuteria jest warta uwagi?

Złote łańcuszki mogą stanowić niezwykłą ponadczasową ozdobę, są delikatne w swoim wyrazie, pasują zarówno dzieciom, nastolatkom, jak i dorosłym, każdy może taki przedmiot nosić, zarówno mężczyzna, jak i kobieta. Tylko wtedy, jest to produkt przydatny i ponadczasowy, gdy jest zrobiony z dobrego gatunkowo materiału, złoto powinno być czyste, bez domieszek innych metali. Często pierwszym krokiem jest sprawdzenie danego sklepu jubilerskiego, czy jest wart uwagi, czy ma wielu zadowolonych klientów, czy wybór produktów złotych jest urozmaicony. Marka ma znaczenie w wyborze biżuterii, znana i lubiana może być gwarantem kupna produktu wysokogatunkowego.

Jak ochronić się przed innymi metalami w biżuterii złotej?

Złoto nie należy do najtańszych materiałów, zdarza się więc, że producenci biżuterii łączą go z innymi metalami, między innymi miedzią, cynkiem. Są to materiały niezwykle podobne wizualnie do złota, dlatego tak często są wykorzystywane przez oszustów. Warto pamiętać, że na każdym złotym wyrobie powinna być zaznaczona próba złota, trzeba ją odczytać przed zakupem, w ten sposób sprawdza się, z jakim produktem ma się do czynienia. Złoty łańcuszek, tak jak złoty pierścionek czy bransoletka muszą mieć odpowiedni grawer z próbą złota, w egzemplarzach godnych uwagi będzie on widoczny, czytelny. Innym sposobem na rozpoznanie, czy ma się do czynienia z dobrej jakości złotym łańcuszkiem, jest umieszczenie go blisko magnesu, jeśli magnes przyciągnie ten przedmiot, będzie to oznaczało, że ma w swoim składzie niezwykle małą ilość złota lub jest wykonany z innych metali, na przykład z cynku i miedzi.

Kupowanie złotego łańcuszka w sklepie jubilerskim online

Coraz częściej zakupy biżuterii przenoszą się do Internetu. W sklepie jubilerskim internetowym można znaleźć wiele ciekawych propozycji, w tym także dobrej jakości złote łańcuszki. Żeby można było być zadowolonym z takich zakupów, warto przyjrzeć się opiniom klientów odnośnie do danego produktu i całej obsługi, przeprowadzanych transakcji. Warto także czytać opisy biżuterii, najczęściej umieszczone informacje to te mówiące o próbie złota, o składzie wyrobu. Zamówiony przez Internet złoty łańcuszek korzystnie jest sprawdzić w domu, zaraz po otwarciu opakowania trzeba zwrócić uwagę, jak wygląda taki złoty łańcuszek, weryfikacje złota można przeprowadzić także magnesem. Istotne jest także, aby zorientować się, ile taki dobrej jakości łańcuszek powinien kosztować, cena nie powinna być ani zbyt mała, ani za duża.

Jak rozpoznać czy złoty łańcuszek jest naprawdę złoty?
Materiał partnera.

Podobne wpisy

2 komentarze

  1. Niekiedy może być problem z oceną jakości biżuterii, więc wpis jest bardzo pomocny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *