Meble dekoracyjne w nowoczesnych wnętrzach

Meble dekoracyjne w nowoczesnych wnętrzach

Wiele osób z zazdrością przyglądających się nowoczesnym wnętrzom obawia się, że nie są one rozwiązaniami idealnymi. Pewna ostrożność wynika z przekonania, że w urządzonej w nowoczesnym stylu przestrzeni nie ma miejsca na meble dekoracyjne. Warto więc podkreślić, że takie przekonanie jest oparte na błędnych założeniach.

Czym jest design?

Aby udowodnić, że w nowoczesnym wnętrzu dekoracyjność mebli jest mile widziana, warto przypomnieć sobie definicję designu. Choć termin ten jest często utożsamiany jedynie z wyglądem, takie jego rozumienie jest zawężone. Design stawia na formę, ta jednak nie może być dowolna. Musi być podporządkowana funkcji, jaką pełni dany przedmiot. Jeśli więc jedyną cechą mebla jest jego ciekawy wygląd, nie jest on wcale meblem designerskim. Skoro zaś design to połączenie dekoracyjności oraz funkcjonalności, nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, aby w nowoczesnym wnętrzu znaleźć miejsce na meble o takim charakterze.

Pufy – piękny wygląd i dziesiątki funkcji

Znalezienie przykładu dekoracyjnego mebla doskonale czującego się w nowoczesnym wnętrzu nie powinno być trudne. Nie ma przecież chyba takiego salonu lub korytarza, w którym nie pojawiłyby się pufy. Ich nazwa może przywodzić nam na myśl mało estetyczne rozwiązania, które gościły w polskich domach w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Gdy jednak przyjrzymy się dawnym i obecnym pufom, szybko dostrzeżemy, że oba ich rodzaje nie mają ze sobą wiele wspólnego.

Pufy we współczesnym wydaniu zwracają na siebie uwagę właśnie dlatego, że świetnie się prezentują. W sprzedaży dostępne są zarówno modele tapicerowane, jak i eleganckie pufy z naturalnej i sztucznej skóry. Osoby zainteresowane ich zakupem doceniają zresztą szereg ich walorów podkreślając, że wizualne piękno jest tylko jednym z nich. Pufy https://meble-bik.pl/pol_m_meble-tapicerowane_pufy-do-siedzenia-895.html pełnią wiele funkcji, za które kochają je zwolennicy tego, co nowoczesne. Najważniejszą jest ta, która pozwala na przechowywanie w ich wnętrzu drobiazgów, dla których nigdy nie można było znaleźć miejsca. Warto jednak zwrócić uwagę również na to, że pufy mogą zmienić się w podręczny stolik kawowy albo w miejsce, na którym można postawić laptop.

Półki na książki – funkcjonalne i ciekawe wizualnie

Nowoczesne wnętrza sprawiają często wrażenie dość surowych. Osoby przebywające w nich nie czują się komfortowo, nie chcą jednak przełamywać ich figurkami łapiącymi kurz lub ozdobnymi wazami nawiązującymi do dawnych wnętrz. Na szczęście, na liście mebli dekoracyjnych w nowoczesnych wnętrzach znajdują się także półki na książki. Już pierwszy rzut oka na nie uświadamia, że mogą się sprawdzić znakomicie jako rozwiązania ocieplające wnętrze.

Klasyczne półki nie są jedynymi, jakie można umieścić na ścianach. W sprzedaży dostępne są też takie, które charakteryzują się ciekawym kształtem, w cenie są także modele łączące ze sobą wiele materiałów konstrukcyjnych. Półki mogą być wyjątkowo lekkie, niemal nie rzucając się w oczy. W sprzedaży nie brakuje jednak i takich, które są mocnym akcentem w pomieszczeniu. Co warte podkreślenia, półki na książki nie są rozwiązaniami drogimi, można więc wprowadzić je do wnętrza bez obaw o to, że element dekoracyjny zrujnuje nam budżet.

Meble dekoracyjne w nowoczesnych wnętrzach

Stoliki kawowe – piękno i wygoda

Jeśli nasz salon jest naprawdę mały, a brak mebla o dekoracyjnym charakterze nam doskwiera, dobrym pomysłem będzie z pewnością postawienie na stolik kawowy. Rozwiązanie ze szklanym blatem i kółkami sprawdzi się świetnie w każdej przestrzeni. Jakby tego było mało, znajdziemy dla niego dziesiątki funkcji. Może być przecież nie tylko idealnym miejscem na serwowanie kawy i przekąsek. Sprawdzi się z pewnością znakomicie także wtedy, gdy będzie nam zależało na dodatkowym miejscu na laptop, gazetę lub rozwiązywane właśnie krzyżówki. W sprzedaży nie brakuje też stolików posiadających nie jeden, ale kilka blatów https://meble-bik.pl/pol_m_meble_lawy-i-stoliki-163.html. Te można wykorzystywać na jeszcze więcej sposobów rozwiązując problem braku miejsca na drobiazgi bez zagracania wolnej przestrzeni. Plusem stolików kawowych jest i to, że nie trzeba trzymać ich nieustannie w jednym miejscu.

Materiał partnera.

Podobne wpisy

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *