Jak skompletować oszczędną kosmetyczkę?

Jak skompletować oszczędną kosmetyczkę?

Skompletowanie idealnej, a jednocześnie oszczędnej kosmetyczki nie musi zabierać dużo czasu. Każda kobieta powinna zadbać, by znalazły się w niej najpotrzebniejsze produkty. Warto posiadać kilka kosmetyczek w różnych rozmiarach i kształtach w zależności od okazji.

W co powinna być wyposażona kosmetyczka

Na co dzień do pracy podstawowym elementem kompaktowej kosmetyczki powinna być pomadka nawilżająca, krem do twarzy, antybakteryjne chusteczki do demakijażu, podkład, fluid oraz pędzel do jego nakładania. Te kosmetyki najszybciej się ścierają, dlatego powinny być najczęściej nakładane. W przypadku nakładania fluidu i pudru należy pamiętać, aby zmyć poprzednią warstwę chusteczkami i dopiero nakładać kolejno krem, fluid i puder. Jeśli dodatkowo używamy różu, bronzera albo rozświetlacza, to warto mieć jego miniaturową wersję w kosmetyczce. Polecam jednak ograniczenie się do jednego kolorowego kosmetyku np. różu, który ożywia i nadaje promienny blask skórze. W przypadku kosmetyków do pielęgnacji oczu polecam zaopatrzyć kosmetyczkę w kredkę czarną lub eyeliner. Makijaż oczu nie ściera się tak szybko jak z twarzy, więc wystarczy delikatne poprawienie. Oczywiście nie można zapomnieć o mini szczotce lub grzebieniu do włosów, a także kompaktowym lusterku.

Jakie kosmetyki warto kupić?

Na rynku jest wiele różnych marek kosmetyków w różnych przedziałach cenowych. Często jednak cena kosmetyku nie idzie w parze z jakością i wydajnością. Warto dokładnie przeczytać etykietę i zrobić próbę uczuleniową, jeśli dostępne są w sklepie testowe produkty. Dobrym rozwiązaniem jest porada kosmetologa, który oceni i przeanalizuje stan skóry oraz poleci kosmetyki, które najlepiej sprawdzą się dla naszej skóry.

Nieodpowiednio dobrane produkty pielęgnacyjne mogą pogorszyć stan skóry czy włosów. Kiedy w domu mamy produkt kosmetyczny, który się nie sprawdzi, warto go nie wyrzucać, tylko dać mu drugie życie i podarować na przykład mamie lub koleżance. Nie na wszystkich te same kosmetyki działają jednakowo.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie kosmetyków?

Należy zwracać uwagę na skład kosmetyku, pojemność i zawsze analizować cenę w przeliczeniu na jednostki, a nie patrzeć „na oko”. Często okazuje się, że w dużych opakowaniach kremu, tak naprawdę jest go niewiele i częściej musimy wydawać pieniądze na nowy kosmetyk. Zawsze dobrze jest również przeciąć opakowanie z balsamu czy fluidu, ponieważ na ściankach i w zakamarkach opakowania może znajdować się nawet kilka porcji kosmetyków.

Najbardziej opłacalne jest kupowanie większej ilości kosmetyków oraz korzystanie z promocji łączonych. Można przez to zaoszczędzić nie tylko na kosmetykach, ale również otrzymać dodatkowe pełnowartościowe środki kosmetyczne czy próbki kosmetyków. Ogromny wybór posiadają drogerie internetowe. Warto zachęcić do zakupu mamę, siostrę lub babcię-im więcej kupimy tym więcej zaoszczędzimy na zakupach i przesyłce w przypadku korzystania ze sklepu on-line.

Więcej porad o oszczędzaniu na kosmetykach znajdziesz na łamach bloga kobiecefinanse.pl

Materiał przygotowany we współpracy z Partnerem.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *