O czym pamiętać przed zabiegiem epilacji laserowej?

O czym pamiętać przed zabiegiem epilacji laserowej?

Epilacja laserowa jest zabiegiem, który charakteryzuje wysoka skuteczność. Aby jednak móc cieszyć się gładką i przyjemną w dotyku skórą, należy odpowiednio się do zabiegu przygotować. Pozwoli to uniknąć ewentualnych podrażnień czy skutków ubocznych. W artykule wyjaśniamy, jak wygląda kwalifikacja do zabiegu, czego należy unikać przed zabiegiem oraz czy warto zdecydować się na znieczulenie.

  • Epilacja laserowa – kwalifikacja do zabiegu
  • Czego unikać przed zabiegiem epilacji?
  • Czy depilacja laserowa jest bolesna? Czy warto zdecydować się na znieczulenie?

Epilacja laserowa – kwalifikacja do zabiegu

Epilację laserową poprzedza wizyta konsultacyjna, która obejmuje m.in. kwalifikację do zabiegu. Lekarz ocenia wówczas skórę, barwę oraz grubość włosów oraz stwierdza, czy możliwe jest przeprowadzenie zabiegu. W niektórych przypadkach niestety nie jest to możliwe, np. u osób czarnoskórych, u których melanina skóry konkuruje z melaniną włosów i taka epilacja byłaby zwyczajnie niebezpieczna. Mogłaby doprowadzić do podrażnień skóry, a nawet poparzeń.

Wizyta konsultacyjna przed depilacją laserową obejmuje także wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań. Jest ich niewiele i zaliczamy do nich m.in. ciążę. Zdecydowana większość kobiet bez problemu kwalifikuje się do zabiegu, jednak jest to ważne i pozwala uniknąć ewentualnych problemów.

Czego unikać przed zabiegiem epilacji?

Przed depilacją, pacjent powinien zostać poinformowany o wszystkich istotnych zaleceniach. Jednym z nich jest rezygnacja z opalania się na słońcu oraz w solarium, a także rezygnacja z balsamów brązujących i samoopalaczy. Przez określony czas nie należy również stosować kosmetyków (z witaminą C,A, retinoidami i kwasami owocowymi), a nawet i leków, w tym m.in. retinoidów. Na miesiąc przed epilacją laserową nie należy wyrywać włosów, co wiąże się z rezygnacją z metod depilacji tj. wosk, pęseta czy depilator. Ponadto na dwa tygodnie przed zabiegiem należy zrezygnować z ziół światłouwrażliwiających, tj. dziurawiec, rumianek, skrzyp polny czy nagietek.

W okresie poprzedzającym epilację laserową, nie należy także złuszczać naskórka ani stosować peelingów, ponieważ przez to wzrasta ryzyko wystąpienia podrażnień. Bezpośrednio przed zabiegiem epilacji laserowej należy ogolić maszynką partie ciała, które będą poddawane zabiegowi. Dodatkowo osoby stosujące antybiotyki, sterydy, antydepresanty bądź psychotropy – również powinny zrezygnować z przyjmowania tych leków, jednak dokładny czas zależy od konkretnego preparatu i powinien zostać indywidualnie ustalony.

Czy depilacja laserowa jest bolesna? Czy warto zdecydować się na znieczulenie?

Epilacja laserowa nie jest uznawana za bolesną metodę depilacji, zwłaszcza w porównaniu do depilatorów czy wosku. Uczucie towarzyszące zabiegowi najczęściej porównywane jest do szczypania, pieczenia bądź dyskomfortu. Strach przed zabiegiem jest jednak w zupełności zrozumiały. Wrażliwe osoby mogą zdecydować się na znieczulenie, które znacznie ułatwi sytuację oraz pozwoli uniknąć bólu. W klinikach i gabinetach kosmetycznych najczęściej stosowany jest maść znieczulająca, którą nakłada się około 30-60 minut przed zabiegiem. Ważne jest jednak by upewnić się, że pacjent nie jest uczulony na środki znieczulające.

Zaciekawiła Cię epilacja laserowa i chciałbyś podjąć się zabiegu? Skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki Warszawa oraz umów się na wizytę konsultacyjną!

Materiał partnera.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *