Jak wykorzystać nasiona papryki

Jak wykorzystać nasiona papryki

W ostatnim czasie bardzo często stosujemy zasadę zero waste. Staramy się wykorzystać wszystkie resztki w taki sposób, aby nie tylko nam przyniosły korzyść, ale również środowisku. Jednym z dobrych i fajnych pomysłów na wykorzystanie resztek są nasiona papryki. Papryka jest używana w kuchni do bardzo wielu potraw. Najczęściej jej nasiona lądują w koszu.

Jak wykorzystać nasiona papryki

Jednak istnieje wiele ciekawych pomysłów jak wykorzystać nasiona papryki. Jednym z pierwszych pomysłów jaki przychodzi na myśl jest ich zjedzenie. Może jednak to mieć bardzo negatywne skutki dla naszego organizmu, choć są i zwolennicy tego typu „smakołyków”.

Kolejnym pomysłem jest wykorzystanie nasion do powtórnego otrzymania papryki. Nasiona papryki należy posiać w marcu. Można to zrobić wprost do ziemi, lub nasiona położyć na wacie nasączonej odrobiną wody. Jednak musimy pamiętać, że później należy ją przesadzić do ziemi. Dzięki temu będziemy mogli wyhodować swoją ekologiczną paprykę.

Przeczytaj również: Kilka porad: Jak kupować buty dziecięce?

Gdy jednak nasze warunki atmosferyczne nie dadzą na tyle ciepła, aby roślina mogła zakwitnąć – posadzona papryka będzie wspaniałą ozdobą. Posadzona w donicy stworzy niebanalną ozdobę okna.

Nasiona papryki jako zabawa z dzieckiem

Jeżeli nadal zastanawiasz się co zrobić z nasion papryki, pamiętaj że mogą one posłużyć wspaniałej zabawie z Twoim dzieckiem. Nasiona można użyć do wyklejania różnego rodzaju obrazków i prac plastycznych. Być może i Ty sam posiadasz w sobie jakiś ukryty talent artystyczny, aby stworzyć własnoręcznie małe arcydzieło.

Nasiona można wybarwić na dowolny kolor. Posadzone nasiona z papryki wspólnie z Twoim dzieckiem również będą super pomysłem na wspólnie spędzony czas.

Jak wykorzystać nasiona papryki
Jak wykorzystać nasiona papryki

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *