Jak wybielić firanki? Domowe sposoby
Lifestyle

Jak wybielić firanki? Domowe sposoby

Śnieżnobiałe firanki nadają wnętrzu eleganckiego i przytulnego wyglądu. Już nasze babcie w pocie czoła starały się za wszelką cenę jak najdłużej zachować jak najbielszy kolor firanek. Dziś dzięki dostępowi do różnorakiej chemii możemy bez problemu doprowadzić nasze firanki do porządku.

Pamiętajmy jednak, że wszelkie nowoczesne środki wybielające są drogie i często szkodliwe dla środowiska i naszego własnego zdrowia w tym najczęściej niszczą naszą skórę rąk. Istnieje jednak wiele domowych sposób na to, aby przywrócić naszym firankom odpowiedni odcień bieli.

Przeczytaj także: Jak zamieniliśmy pokój gościnny na pokój dziecka

Jak wybielić firanki – sprawdzone metody

#1 soda oczyszczona

Najpopularniejsza w wybielaniu różnorakich materiałów jest soda oczyszczona. Możemy dodawać ją do prania w pralce (jedna saszetka na pranie przy zmniejszeniu ilości proszku) lub zostawić firanki na całą noc w roztworze wody z sodą oczyszczoną.

#2 sól kuchenna

Kolejnym produktem kuchennym używanym do wybielania firanek jest sól, którą możemy stosować podobnie jak sodę. Odplamianie firanek możemy również przeprowadzić przy namaczaniu ich przez całą noc w roztworze octu i cytryny lub proszku do pieczenia.

#3 maślanka

Szukając sposobu na to jak wybielić firanki wiele osób na pewno zdziwi się, że można ten proces również przeprowadzić przy użyciu maślanki. Namaczanie firanek przez całą noc w maślance przywróci im śnieżnobiały kolor.

Warto również wspomnieć, że wybielanie firanek i pranie firanek powinno być poprzedzone ich wytrzepaniem z kurzu. Prasowanie natomiast powinno odbywać się gdy firanka jest jeszcze wilgotna. Nie zaleca się suszenia bezpośrednio na słońcu może to przyspieszyć proces żółknięcia firanek. 

Jak wybielić firanki? Domowe sposoby
Jak wybielić firanki? Domowe sposoby

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments