Jaki laktator wybrać?

Jaki laktator wybrać?

Przyszła mama czekając na swojego maluszka, dużą uwagę przykłada do prawidłowego odżywiania, czytaniu mnóstwa poradników. Jej uwadze nie może umknąć przede wszystkim wyprawka. Warto przygotować ją dużo wcześniej gdyż zostawianie rzeczy na ostatnia chwilę nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Lista rzeczy potrzebnych dla dziecka w szpitalu to między innymi: pieluchy tetrowe, paczka jednorazowych pieluch dla noworodka, body, koszulki, czapeczka, rękawiczki „niedrapki”, kilka par śpiochów, kocyk lub rożek i smoczek. Przygotowując wyprawkę oraz niezbędne rzeczy potrzebne nam w domu nie możemy zapomnieć o laktatorze. 

Jaki laktator wybrać?

Laktator to urządzenie, które ma na celu odciągnięcie pokarmu z piersi. Stosuje się go przede wszystkim gdy kobieta ma kłopoty z laktacją, ma zbyt dużo pokarmu niż niemowlak potrzebuje Na rynku możemy znaleźć dwa rodzaje manualny i elektryczny. Każde urządzenie ma swoje plusy i minusy. 

Laktator manualny

Zbudowany jest z przyssawki, którą umieszczamy na brodawce, następnie zaciskamy rączkę tworząc próżnię, która rozpocznie proces odciągania mleka. 

Zalety laktatora ręcznego: niewielka cena, prosty sposób czyszczenia urządzenia, prosty w obsłudze i przede wszystkim cichy w użytkowaniu. Z uwagi na swoją budowę i mały rozmiar można go zabrać ze sobą wszędzie, mieści się do kobiecej torebki i nie hałasuje.

Wady laktatora ręcznego: niska wydajność, ból rąk długi czas oczekiwania na odciągnięcie mleka z piersi kobiety. Ponadto, niektóre laktatory wymagają dużego nakładu siły by sobie samodzielnie z nimi radzić.

Laktator elektryczny

Urządzenie do odciągania pokarmu z piersi, wystarczy podłączyć tylko do zasilania a pokarm będzie spływał do buteleczki bez użycia rąk.

Laktator elektryczny składa się z buteleczki na mleko, zasilacza, modułu elektrycznego i pokrywki z przewodem. Na rynku możemy znaleźć urządzenie z funkcją jednofazową i dwufazową.

Zalety laktatora elektrycznego: proces odciągania mleka jest całkowicie zautomatyzowany, pobudza i stymuluje pokarm, można w krótkim czasie odciągnąć dużo większą ilość mleka niż za pomocą laktatora manualnego.

Wady laktatora elektrycznego: bardzo wysoka cena, hałas podczas odciągania pokarmu, brak możliwości odciągnięcia pokarmu gdy nie mamy dostępu do zasilania. 

Wybór odpowiedniego laktatora to kwestia indywidualna każdej kobiety. Niemniej jednak nie można sugerować się tylko ceną gdyż ważny jest również efekt oraz czas poświęcony na odciąganie mleka.

Za pomocą laktatorów można znacznie wydłużyć proces karmienia dzieci mlekiem z piersi matki, który bogaty jest w białko, tłuszcze, witaminy, mikroelementy i węglowodany.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za reklamowy produkt i nie pośredniczy w sprzedaży produktu.

Podobne wpisy

Jeden komentarz

  1. Przy wyborze laktatora najważniejsze jest aby kupić taki, który będzie w 100% dostosowany do naszych potrzeb i oczywiście potrzeb dziecka. Nie warto zatem kupować najnowszego superwypasionego laktatora elektrycznego za kilka stówek jeśli mamy zamiar używać laktatora tylko sporadycznie np. do odciagania nadmiaru pokarmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *