Jaki laktator wybrać?
Dziecko

Jaki laktator wybrać?

Przyszła mama czekając na swojego maluszka, dużą uwagę przykłada do prawidłowego odżywiania, czytaniu mnóstwa poradników. Jej uwadze nie może umknąć przede wszystkim wyprawka. Warto przygotować ją dużo wcześniej gdyż zostawianie rzeczy na ostatnia chwilę nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Lista rzeczy potrzebnych dla dziecka w szpitalu to między innymi: pieluchy tetrowe, paczka jednorazowych pieluch dla noworodka, body, koszulki, czapeczka, rękawiczki „niedrapki”, kilka par śpiochów, kocyk lub rożek i smoczek. Przygotowując wyprawkę oraz niezbędne rzeczy potrzebne nam w domu nie możemy zapomnieć o laktatorze. 

Jaki laktator wybrać?

Laktator to urządzenie, które ma na celu odciągnięcie pokarmu z piersi. Stosuje się go przede wszystkim gdy kobieta ma kłopoty z laktacją, ma zbyt dużo pokarmu niż niemowlak potrzebuje Na rynku możemy znaleźć dwa rodzaje manualny i elektryczny. Każde urządzenie ma swoje plusy i minusy. 

Laktator manualny

Zbudowany jest z przyssawki, którą umieszczamy na brodawce, następnie zaciskamy rączkę tworząc próżnię, która rozpocznie proces odciągania mleka. 

Zalety laktatora ręcznego: niewielka cena, prosty sposób czyszczenia urządzenia, prosty w obsłudze i przede wszystkim cichy w użytkowaniu. Z uwagi na swoją budowę i mały rozmiar można go zabrać ze sobą wszędzie, mieści się do kobiecej torebki i nie hałasuje.

Wady laktatora ręcznego: niska wydajność, ból rąk długi czas oczekiwania na odciągnięcie mleka z piersi kobiety. Ponadto, niektóre laktatory wymagają dużego nakładu siły by sobie samodzielnie z nimi radzić.

Laktator elektryczny

Urządzenie do odciągania pokarmu z piersi, wystarczy podłączyć tylko do zasilania a pokarm będzie spływał do buteleczki bez użycia rąk.

Laktator elektryczny składa się z buteleczki na mleko, zasilacza, modułu elektrycznego i pokrywki z przewodem. Na rynku możemy znaleźć urządzenie z funkcją jednofazową i dwufazową.

Zalety laktatora elektrycznego: proces odciągania mleka jest całkowicie zautomatyzowany, pobudza i stymuluje pokarm, można w krótkim czasie odciągnąć dużo większą ilość mleka niż za pomocą laktatora manualnego.

Wady laktatora elektrycznego: bardzo wysoka cena, hałas podczas odciągania pokarmu, brak możliwości odciągnięcia pokarmu gdy nie mamy dostępu do zasilania. 

Wybór odpowiedniego laktatora to kwestia indywidualna każdej kobiety. Niemniej jednak nie można sugerować się tylko ceną gdyż ważny jest również efekt oraz czas poświęcony na odciąganie mleka.

Za pomocą laktatorów można znacznie wydłużyć proces karmienia dzieci mlekiem z piersi matki, który bogaty jest w białko, tłuszcze, witaminy, mikroelementy i węglowodany.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za reklamowy produkt i nie pośredniczy w sprzedaży produktu.

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments

Laktator

Odpowiadając na pytanie jaki laktator wybrać, nie można polecić konkretnego modelu. Istnieje ich bardzo wiele na rynku. Zarówno laktator elektryczny jak i laktator ręczny świetnie sprawdzą się u każdej mamy. Oba pełnią przecież tę samą funkcję, mianowicie pozwalają ściągnąć pokarm z piersi. Dzięki temu możliwe jest jego zostawienie do późniejszego użytku. Na przykład można zostawić pokarm w butelce, by ojciec mógł karmić dziecko pod nieobecność matki. Laktator cena dla wielu osób gra rolę.

Laktator opinie

Laktator ręczny zazwyczaj jest tańszy niż laktator elektryczny, choć nie jest to żelazna reguła. Można bowiem spotkać tani laktator elektryczny, a drogi laktator ręczny. Nie każdy z dostępnych na polskim rynku modeli jest jakościowy. Zastanawiając się, jaki laktator wybrać, warto sprawdzić laktator opinie.

Bowiem zły laktator ręczny czy też laktator elektryczny może powodować dyskomfort u użytkowniczek. Warto sprawdzić laktator opinie w wyszukiwarkach internetowych lub na grupach czy forach internetowych dedykowanych rodzicielistwu lub konkretnie laktatorom. Złe doświadczenia innych użytkowniczek mogą sprawić, że uniknie się niekorzystnego dla siebie wyboru i jego niezbyt przyjemnych konsekwencji.