Jaki wybrać stojak rowerowy?

Jaki wybrać stojak rowerowy?

Posiadacze rowerów doskonale wiedzą, że jeśli nie zabezpieczą dobrze swojego jednośladu, może stać się on łatwym łupem dla złodzieja. Kradzieże rowerów są czymś powszechnie spotykanym i bardzo trudno dogonić kogoś, kto właśnie odjeżdża czym prędzej na naszym pojeździe. Zawsze powinniśmy mieć wobec tego przy sobie zapięcie do roweru i przypinać go do solidnego stojaka.

Na jaki rodzaj stojaka rowerowego się zdecydować?

Właściwe przechowywanie roweru to podstawa, jeśli nie ma on zmienić bez naszej wiedzy właściciela. Nie zawsze można zamknąć pojazd na klucz w garażu, piwnicy czy rowerowni. W takim przypadku świetnym rozwiązaniem będzie stojak rowerowy, do którego przypniemy swój jednoślad, nie martwiąc się o jego zniknięcie pod naszą nieobecność. Dużą popularnością cieszą się stojaki rowerowe typu u, czyli tak zwane barierki. Można je spotkać przede wszystkim przy szkołach, budynkach firmowych, instytucjach publicznych. Nie brakuje ich także na trasach rowerowych i w parkach. Są one uniwersalnym wyborem, który sprawdzi się wszędzie tam, gdzie będzie wystarczająco dużo miejsce na ich przymocowanie. Stojaki barierkowe można zabetonować w trawie lub posłużyć się stopą montażową. Nasz dwukołowiec zostanie odpowiednio zabezpieczony z obu stron – za koło i za ramę, przez co stanie się mało atrakcyjny dla potencjalnego złodzieja. Do produkcji tego typu stojaków sięga się przede wszystkim po rury stalowe i aluminiowe. Wykorzystywane są także kształtowniki. Na ich korzyść przemawia łatwy montaż i atrakcyjna cena.

Z jakiego materiału wybrać stojak rowerowy?

Wybór stojaka rowerowego nie może być przypadkowy. Duże znaczenie ma materiał wykonania. Będzie to miało wpływ na jego walory użytkowe i estetyczne. Jeśli szukamy stojaka wyróżniającego się bardzo dużą wytrzymałością, odpornego na korozję, warto wybrać taki zrobiony ze stali czarnej cynkowanej ogniowo. Warstwa antykorozyjna gwarantuje długi okres użytkowania, odporność na szereg czynników atmosferycznych. Bardzo wytrzymałe są też stojaki rowerowe ze stali nierdzewnej. Ponadto świetnie się prezentują, a ich zakup nie wiąże się z większymi kosztami w porównaniu z modelami ze zwykłej stali i aluminium. Są to produkty najwyższej jakości, dostępne w różnych rozmiarach, mogą być nawet znakowane logo firmy czy dowolnie wybraną nazwą. Wymiary standardowych stojaków typu U to: 60×80, 80×80 i 100×80 cm, ale możliwości jest zdecydowanie więcej.

Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego stojaka rowerowego, należy dokładnie przeanalizować swoje potrzeby, oczekiwania, preferencje i możliwości finansowe. Znaczenie będzie miała dostępna przestrzeń, w której ma zostać ustawiony stojak. Pomoże to dobrać jego optymalną wysokość, szerokość i głębokość, aby można było mówić o pełnym dopasowaniu. Przy wyborze stojaka rowerowego istotne będzie to, aby był on solidny, wytrzymały i estetyczny. Tego typu produkty i wiele więcej można znaleźć w sklepie internetowym wiatarowerowa.pl. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup modelu renomowanego producenta, dzięki czemu można mieć pewność co do jakości wykonania.

Materiał partnera.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *