Jeśli nie narty zimą, to co?

Jeśli nie narty zimą, to co?

Czy będzie jeszcze zima? Czy przez ocieplenie klimatu wyjazdy na narty będą jeszcze możliwe? Prognozy pogody na najbliższy okres nie zapowiadają zbyt wielu opadów śniegu i siarczystych mrozów. Zamiast białego puchu i niskich temperatur będzie dość ciepło jak na tę porę roku.

Co więc robić w zimowe ferie z dziećmi, gdy nie ma śniegu?

Dzieci – te małe i te duże – lubią śnieg, kochają zimę. Większość maluchów z niecierpliwością czeka na jej przyjście, a dorośli odliczają dni do zimowego urlopu. Jeżdżący na nartach z wyprzedzeniem planują zimowe wyjazdy w góry z przyjaciółmi i rodzinne ferie, jednak pogoda może popsuć narciarzom plany – nie tylko w tym roku. Przez globalne ocieplenie i wynikające z niego anomalie pogodowe, nie tylko w Polsce brakuje śniegu, topnieją też alpejskie lodowce. Zimy są i mniej śnieżne i coraz cieplejsze, co może stawiać przyszłość narciarstwa pod znakiem zapytania. Jak zatem spędzać zimowy czas z małymi i większymi dziećmi oraz nastolatkami, których rozpiera energia niezależnie od pory roku?

– Jeśli tylko temperatura na to pozwala, naśnieżamy nasze trasy narciarskie armatkami śnieżnymi, ale jesteśmy przygotowani na różną aurę, bowiem ta w Polsce potrafi być bardzo zmienna. Dzięki zaletom położenia naszego kompleksu, mnogości atrakcji dla dorosłych i dzieci, zwłaszcza licznych propozycji na aktywne spędzanie czasu oraz zapraszającą do relaksu strefę SPA, nikt u nas się nie nudzi – mówi Dorota Nidzgorska-Mazonik, Dyrektor Generalna Hotelu Arłamów i dodaje – Mamy bardzo bogate zaplecze sportowe i doświadczonych instruktorów różnych dyscyplin, zorganizowane zajęcia dla dzieci i młodzieży w różnym wieku oraz świetną kadrę animatorów, którzy mają wiele pomysłów na ciekawe spędzanie czasu w każdą pogodę. 

W regionie Arłamowa powietrze jest najczystsze w Polsce, więc przebywając tutaj warto spędzać czas na świeżym powietrzu. Gdy śniegu jest za mało na szaleństwo na stoku (hotel na własną stację narciarską z oświetlonymi wyciągani i bezpiecznym wyciągiem taśmowym dla najmłodszych, wypożyczalną sprzętu (narty i snowboard) oraz szkółką narciarską), można wybrać się na edukacyjny spacer i poznać najciekawsze zwierzęta mieszkające w Bieszczadach. Świetną zabawą jest robienie zdjęć przyrody i krajobrazów albo survivalowy marsz po lesie. Tam, gdzie jest choć trochę śniegu można pozjeżdżać na sankach lub jabłuszkach. Gdy ciężko ulepić dużego bałwana, można zrobić chociażby bitwę na śnieżki, śniegową babkę lub mniejszego bałwanka czy fantazyjne napisy na śniegu. Na terenie obiektu jest też sztuczne lodowisko z wypożyczalnią – kto umie jeździć na łyżwach, może oddawać się szaleństwu ma lodzie, chętnym zdobycia nowej umiejętności, pomogą pingwinki do nauki jazdy. Na lubiących adrenalinę czeka park linowy 3doliny z trasami dla sprawnych i bardzo sprawnych w tej dziedzinie, a dla młodszych adeptów wspinaczki – certyfikowane place zabaw.

Oprócz różnych sportów i atrakcji oudoorowych do dyspozycji jest cała gama aktywności indoorowowych. Kolorowy przewodnik „Arłamów Zimowa przygoda”, który każdy mały Gość dostaje na recepcji, pomoże poznać wszystkie przestrzenie dedykowane dzieciom. Są w nim łamigłówki, krzyżówki, kolorowanki i ciekawostki, które umilają czas najmłodszym. Przez całe zimowe ferie odbywają się spotkania z hotelową maskotką Arłamkiem, który zaraża dobrą energią. O przygodach wesołego rysia można też poczytać w bajce „Na ratunek” autorstwa fantastycznego nauczyciela Jakuba Tylmana. 

Dobrym pomysłem dla aktywnych jest wybranie się na basen – wewnętrzny ma atrakcje wodne i brodzik dla dzieci, zewnętrzny – z ciepłą wodą – jest całoroczny i ma wspaniały widok na okoliczne lasy. Na wielbicieli koni i kucyków czekają czworonożni podopieczni ośrodka jeździeckiego (zajęcia odbywają się krytej ujeżdżalni). Są też hotelowy Kids Club  i sala zabaw dla najmłodszych z całodzienną opieką, gdzie dzieci spędzają wspaniały czas pod okiem doświadczonych opiekunów, a rodzice mają chwilę, by się zrelaksować. 

W halach sportowych można jeździć na specjalnych jeździkach lub rolkach oraz grać w gry zespołowe – siatkówkę, koszykówkę, piłkę ręczną lub nożną. Można wybrać się na ściankę wspinaczkową lub mini golfa. Można też poćwiczyć na siłowni, pograć w tenisa, squash’a, badmintona, tenisa stołowego czy rozegrać turniej bilardowy. Zainteresowani grą w kręgle na pewno znajdą kręgielnię w Klubie Jamna. 

Duży jest także wybór zajęć zorganizowanych. Aktywne Ferie 2023 w hotelu Arłamów przebiegają głównie na sportowo – w ofercie: gry i zabawy z animatorami, mini disco, treningi sportowe, warsztaty tematyczne, turnieje towarzyskie, Aqua aerobic, Flash dance i Waterpolo. Najmłodszym polecamy też zajęcia manualne „Zima w obrazku” i zajęcia kreatywne „sanki czy narty” oraz LEGO® TIME – czas z klockami LEGO® dla dzieci w każdym wieku. W trakcie warsztatów barmańskich Party TIME dzieci uczą się przygotowywania kolorowych i zdrowych koktajli. Podczas innych zajęć mogą poznać sportowe atrybuty, zdobyć paszport sportowego podróżnika, poszukiwać skarbów czy stawiać wesołe budowle. Aktywności ruchowe – podchody, tory przeszkód, rozgrywki drużynowe – są przeplatane ciekawymi zajęciami plastycznymi, które rozwijają zdolności manualne, wyobraźnię i kreatywność. Ponadto animatorzy sprytnie przemycają wiedzę o różnych krajach świata, sportach i ciekawostkach z różnych dziedzin. Można też poćwiczyć zdolności wokalne podczas muzycznej zabawy i karaoke czy wybrać się na seans filmowy, a rodzinna gra terenowa w formie zabawy w detektywów zapewni moc emocji i wspaniały, wspólny, integrujący uczestników czas. 

– Atrakcją specjalną, którą przygotowaliśmy na tegoroczne ferie, jest prawdziwa uczta dla fanów piłki nożnej: treningi z piłkarzami, którym będą towarzyszyły wspomnienia z mundialu i 8 drużyn, które przeszły do ćwierćfinału. Wśród zaproszonych sportowców są: Radosław Gilewicz, Robert Podoliński, Piotr Świerczewski, Marcin Wasilewski, Tomasz Rząsa i Jakub Wawrzyniak.Z kolei młodych obieżyświatów z pewnością ucieszą spotkania z podróżnikami Tomaszem Michniewiczem i Robertem Szulcem, którzy opowiedzą jak wyglądają wybrane turystyczne rejony świata. – tłumaczy Dorota Nidzgorska-Mazonik.

Na koniec pełnego emocji dnia można wybrać się całą rodziną do restauracji, by popróbować regionalnych dań, których jeszcze nigdy nie jedliście i pysznych deserów. Małe księżniczki z chęcią odwiedzą SPA,gdzie czeka na nie kąpiel w mleku czy masaż owocowy lub czekoladowy. W ofercie Zima 2023 ALL INCLUSIVE możecie skorzystać z prywatnego, 2-godzinnego relaksu w Strefie VIP SPA Arłamów z sauną dębową, łaźnią parową,  strefą schładzania, pokojem relaksu z łóżkiem wodnym i tarasem widokowym oraz przekąskami. 

W programie atrakcji Hotelu Arłamów na ferie 2023 każdy znajdzie coś dla siebie. Dobrze się bawić będą nie tylko najmłodsi, których nie trzeba specjalnie namawiać do różnych aktywności, ale też młodzież, którą trudniej zaciekawić i stworzyć dla niej atrakcyjną alternatywę do wirtualnego świata gier. Przy tylu różnorodnych i atrakcyjnych propozycjach w Arłamowie dzień upływa tak szybko, że łatwo zapomnieć o urządzeniach elektronicznych i  świecie on-line. Dobrze sobie zrobić w ferie choć jeden dzień bez grania na telefonie, komputerze czy konsoli (te są dostępne w Sali gier).  

Arłamów jest hotelem rodzinnym i przestrzenią przyjazną dzieciom. Oprócz szerokiej oferty atrakcji dla najmłodszych, przygotowano  specjalne udogodnienia dla dzieci w pokojach i łazienkach, a także w hotelowych restauracjach, jak chociażby specjalne menu dla dzieci i niższy szwedzki stół, by mali goście dobrze widzieli, co chcą nałożyć na talerz. Również recepcja ma specjalne rozwiązania dla maluchów, m.in. podest ułatwiający check-in i check-out, zestaw dla dzieci z kolorowankami i kredkami czy możliwość zamówienia opiekunki na życzenie rodziców. W hotelowym sklepiku można kupić m.in. pluszową przytulankę rysia Arłamka, arłamowskie bajki dla dzieci czy kolekcję ubranek dla dziewczynek i chłopców wykonanych przez polską firmę z najwyżej jakości naturalnych materiałów, oczywiście z motywem lubianego przez wszystkich rysia. Niezmienną popularnością cieszy się program promujący aktywne zajęcia sportowe w czasie wolnym #ARŁAMOVE Akademia Juniora. Dla dzieci w wieku 6 – 12 lat to sportowa przygoda, dla rodziców – czas wolny od swoich podopiecznych i okazja do oddawania się własnym pasjom lub błogiemu wypoczynkowi. Z kolei młodzież od 12 do 16 roku życia chętnie korzysta z #ArłaMOVE TeenClub, którego program jest dostosowany do umiejętności, sprawności fizycznej i zainteresowań nastolatków. Czy ze śniegiem czy bez niego, rodzinne ferie w Hotelu Arłamów będą udane!

Więcej informacji na: www.arlamow.pl

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *