Biała bielizna erotyczna- rozpala zmysły

Kupowanie bielizny dla kobiety – jak poradzić sobie z tymi oznaczeniami rozmiarów?

Kiedyś przychodzi ten czas, gdy któreś z partnerów (a często nawet oboje) chce temu drugiemu kupić jakąś ładną, seksowną bieliznę. Nie mowa tu jeszcze o tej naprawdę ekstrawaganckiej, w postaci gorsetów, kabaretek i sprzączek, ale o tej odrobinę bardziej specjalnej od tej noszonej na co dzień. Bowiem, może wbrew temu, co myślą niektórzy mężczyźni, przeważnie kobiety zostawiają koronki na noc do sypialni, a na dzień używają gładkiej, wygodnej bielizny. Bo komfort jest ważny, szczególnie w przypadku biustonosza.

No i dobrze. Jest ten moment, mężczyzna wybiera się do sklepu i załóżmy, że chce kupić stanik właśnie – bo to jego rozmiarówki nastręczają najwięcej problemów. No i rodzaje miseczek, ale to akurat zmora nie tylko mężczyzn, ale także kobiet.

D75 – jak to rozumieć?

Więc zaczynamy przygodę. Najbardziej popularne rozmiary w sieciówkach, ale i sklepach specjalizujących się w sprzedaży bielizny damskiej, to B75, C75, D75, D80 i E80, o ile w ogóle natrafimy na tak duży rozmiar miseczki. Pierwsza z trzech części kodu, litera, to rozmiar miseczki, którą obliczamy na podstawie obwodu pod biustem i w biuście. Utrudnieniem jest to, że każda firma szyjąca staniki, ma inny centymetr krawiecki oraz różne sposoby dzielenia, mnożenia, odejmowania, dodawania i wykonywania innych magicznych operacji na tych dwóch wartościach. Dwie pozostałe – cyfry – to obwód pod biustem. To on decyduje o tym, czy zapniemy się w dany stanik, czy nie.Ponieważ, tak jak wspomniałam wcześniej, każda firma ma inne numeracje, nie warto się sugerować podanym nam przez połówkę rozmiarem. Na przykład w Triumphie ten rozmiar może być na kobietę dobry, a w Intimissimi – za mały, za duży i na odwrót.

figi

Co zatem począć?

Najlepiej albo zabrać stanik i pokazać ekspedientce, albo zmierzyć naszą ukochaną centymetrem krawieckim, zaznaczyć markerem obwody i porównać z tym znajdującym się sklepie. Warto pamiętać o tym, że stanik nie może być ani zbyt obcisły, ani za luźny, a piersi nie mogą „wypływać” z miseczki.

Podobne wpisy

Jeden komentarz

  1. Bardzo przydatny wpis. Mężczyźni powinni śmiało z niego korzystać. Ostatnio mój facet kupił mi bieliznę tutaj, jednak z rozmiarem nie trafił. Dlatego już mu podesłałam ten wpis 😛 Na bank będzie pamiętał w przyszłości co i jak oraz jaki mam rozmiar 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *