Mój pomysł na aranżację wnętrza domu

Mój pomysł na aranżację wnętrza domu

W życiu każdego człowieka przychodzi etap przeprowadzki, zmiany miejsca zamieszkania czy budowy domu. Mój nadszedł w tamtym roku, kiedy to zdecydowałam się kupić własne mieszkanie i urządzić je bez pomocy projektantów, a jedynie według własnego pomysłu i planu. Jak się okazało niedługo później, to bardzo czasochłonne i niezwykle trudne zadanie. Dziś mamy taki ogromny wybór wszystkiego, począwszy od samego koloru ścian, po meble i oświetlenie, że spędziłam nad tym nie jeden wieczór. W końcu udało się, a w moim artykule chciałabym przedstawić Ci, choć kawałek mojego planu na własne mieszkanie.

Projekt wnętrza domu zrobiłam sama

Wszystko zaczęło się od samego projektu wnętrza i to jest chyba najtrudniejsze zadanie. Miliony pomysłów i zmian już w samym trakcie remontu to najgorsze co mnie spotkało. Wyjazdy do sklepów, a później oddawanie rzeczy, których jak się okazało, nie wykorzystam. Polecam trzymać się od początku ustalonego planu i tego, jak ma wyglądać wnętrze domu, bo późniejsze zmiany powodują następne zmiany i kolejne, a to później przynosi całkowite przeorganizowanie projektu.

Pomysł na wnętrze mojej kuchni

Zaczynając od początku, jak każda kobieta zaczęłam od swojego pomysłu na kuchnię. U mnie jest to małe pomieszczenie, więc zdecydowałam się na białe meble, typowo kuchenne, całość wyposażenia oczywiście pasująca do standardu i mały stolik z dwoma krzesłami na wypadek ewentualnych gości. Dodatkowo zdecydowałam się na delikatne podświetlenie mebli, wykorzystując do tego taśmy LED COB, takie paski bezpunktowe, bo takie standardowe Ledy są dla mnie denerwujące.

Następnie zabrałam się za korytarz. Jest on u mnie połączony praktycznie z kuchnią, dosyć długi i wąski. Tutaj ze względu na kształt zdecydowałam się na jednolitą kolorystykę wraz z kuchnią, czyli miętowe ściany i beżowy sufit (nie lubię białych). Ciekawy pomysł wpadł mi do głowy również, jeżeli chodzi o oświetlenie. W tym przypadku miałam do wyboru wiele pojedynczych źródeł światła, ale zdecydowałam się na oświetlenie liniowe. W tym momencie korytarz z kuchnią łączy kilka linii światła, które równomiernie oświetlają mi całe wnętrze.

Projekt wnętrza sypialni, czy najważniejszego pomieszczenia

Przyszła pora na sypialnie, czyli moje ulubione pomieszczenie. Tutaj oczywiście ciepłe ściany w kolorze brązu, a do tego nieco jaśniejszy sufit. Wyszło niesamowicie. Jako główne oświetlenie wybrałam jedną dużą lampę sufitową, a jako dodatkowe kilka halogenów nad łóżkiem. Nie zapomniałam także o dodatkowych akcentach, takich jak lampka stołowa przy łóżku i do tego stoliczek w stylu Retro. Łóżko to oczywiście duże tapicerowane łoże, które kolorystycznie wpasowało się do klasycznego designu mojego wnętrza.

Oglądałam aranżacje wnętrza domów w internecie

Obecnie w czasach, kiedy więcej czasu spędzamy przy laptopie czy telefonie niż na świeżym powietrzu, to właśnie internet stanowi idealne miejsce do czerpania inspiracji. Dziś mamy do dyspozycji wiele blogów projektantów, czy aranżacji wnętrz, na których można się wzorować, czy zaczerpnąć pomysł lub koncepcję. Ja w zasadzie każde pomieszczenie, które projektowałam we własnym domu, wzorowałam na zdjęciach zaczerpniętych z internetu. Sama w głowie nie dałabym rady wymyślić każdego zakamarka mojego domu, a tak chodząc ze zdjęciem w telefonie, byłam w stanie określić projekt każdego pomieszczenia.

I stworzyłam swoje przytulne wnętrze

Mój pomysł na aranżację wnętrza domu, okazał się sukcesem. Bardzo cieszę się, że udało mi się stworzyć swój własny kąt według własnego pomysłu i tak naprawdę bez pomocy żadnego projektanta ani architekta. Teraz wchodząc do mojego mieszkania, już po samym otwarciu drzwi czuje się po prostu jak u siebie w domu. Moim zdaniem każdy z nas, kto nawet pierwszy raz urządza swojego mieszkanie, powinien zrobić to według własnego pomysłu, a co najwyżej swoje inspiracje czerpać z internetu. To nie jest łatwe, ale przechodząc przez trudny proces całej aranżacji, później będziemy czuć ogromną satysfakcję, oglądając każdy kąt naszego własnego mieszkania.

Materiał partnera.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *