Najlepsze kremy do twarzy

Najlepsze kremy do twarzy

Każda dbająca o siebie kobieta musi każdego dnia sięgać po kilka różnych kosmetyków, ale kremy do twarzy to absolutna podstawa. Nie można się bez nich obyć, bez względu na to, jaki ma się typ cery – często błędnie przypuszcza się, że cera tłusta nie potrzebuje nawilżenia. Ważne jest też, by dobrze dobrać kosmetyk do potrzeb swojej skóry.

Istotna zasada – osobny krem na dzień i krem na noc

Choć w sprzedaży nie brakuje preparatów, które można stosować zarówno o poranku, jak i wieczorem, specjaliści zalecają, by stosować osobne preparaty, dedykowane typowo określonym porom. Dlaczego? Skóra w dzień ma zupełnie inne potrzeby niż w nocy i kremy do twarzy koniecznie muszą to uwzględniać jeśli mają działać skutecznie. Preparat na dzień musi nawilżać i chronić, a jednocześnie być dość lekki, szczególnie jeśli nakładany jest makijaż.

Świetnie w tym zakresie sprawdzi się na przykład Idealia od Vichy – marki, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Na noc zaś trzeba wybrać krem, który ma bogatą konsystencję, jest tłustszy i obfituje w składniki odżywcze, gdyż w nocy skóra regeneruje się. Wesprze ją w tym na przykład preparat polskiej marki Ziaja – Manuka Tree.

Kremy do zadań specjalnych

Oczywiście są to tylko przykładowe preparaty. Warto zwracać uwagę na typ swojej cery i jej indywidualne potrzeby, gdyż może ona wymagać na przykład działania antybakteryjnego (na trądzik dobrze działa na przykład Normaderm od Vichy), matującego (pomoże AA Help), silnego nawilżenia (które zapewni np. Hyalurogel marki Mixa) czy łagodzenia widoczności naczynek (najlepszy będzie krem Clinique Redness Solutions Daily Relief Cream).

 

Nie można też zapominać o ochronie przeciwsłonecznej – wysoki faktor (50) posiada Solecrin od marki Iwostin.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *