Pomysły na wielkanocny salon - jak udekorować dom na święta?

Pomysły na wielkanocny salon – jak udekorować dom na święta?

Zbliżają się piękne, wiosenne i radosne Święta Wielkanocne! To najodpowiedniejszy moment na to, by zacząć dekorować dom i przygotowywać wnętrze na rodzinne świętowanie. Zachęcamy do zainspirowania się naszymi redakcyjnymi pomysłami na wielkanocne dekoracje salonu!

Wielkanocne stroiki

Dekoracyjne stroiki nie są tylko domeną Bożego Narodzenia – to również ozdoby, które można wykorzystać z okazji Wielkiejnocy. Oczywiście, w tym wypadku będą one znacznie różnić się wizualnie.

Eleganckie stroiki wielkanocne można kupić gotowe, czy to w sieci, czy w sklepach stacjonarnych, jak również spróbować wykonać je samodzielnie. W dodatku nie jest to specjalnie trudne – wystarczy niewielki koszyczek wyłożony siankiem lub gałązkami. Na takim podłożu można umieścić prawdziwe lub drewniane pisanki, sztuczne gałązki forsycji i figurki kurczaczków lub zajączków. Powstanie w ten sposób wiosenna, kolorowa dekoracja. Oczywiście poszczególne elementy stroików można modyfikować czy dodawać do nich inne akcesoria – wstążki, ozdobne piki z drewnianymi wzorami i temu podobne.

Dekoracyjne, wiosenne kwiaty

Wielkanoc kojarzy się z wiosną, odrodzeniem i kwiatami. W tym okresie w sprzedaży znajdziesz już kwitnące hiacynty, które umieszczone w ozdobnych osłonkach na doniczki mogą pięknie rozświetlić stół w salonie czy dodać kolorowej oprawy oknom, jeśli ustawisz kwiaty na parapecie. 

Możesz też zdecydować się na wykonanie dekoracji florystycznej ze sztucznych lub naturalnych kwiatów ciętych. Podstawą bukietu mogą być gałązki wierzby, zwane potocznie baziami. Bazie kotki to nic innego, jak kwiatostany rośliny, które właśnie w okresie wczesnowiosennym zaczynają kwitnąć. Ułożone w wysokim, szklanym wazonie będą na pierwszy rzut oka kojarzyć się z nadchodzącymi świętami. O ile nawet same gałązki wyglądają atrakcyjnie, o tyle dodanie do nich wspomnianej już forsycji czy tulipanów sprawi, że bukiet zyska prawdziwie wielkanocno-wiosenny charakter.

Wyhoduj sobie dekoracje wielkanocne!

To nie żart – ale naprawdę możesz wyhodować, a właściwie uprawiać naturalne, piękne ozdoby wielkanocne do salonu czy jadalni. Mowa tu przede wszystkim o takiej roślinie, jak znana wszystkim rzeżucha! Ten smaczny dodatek do kanapek, spożywany jako kiełki, może być też wykorzystany do celów czysto dekoracyjnych. Po wzroście zielonych listków, uprawianych na ceramicznej, płaskiej tacy lub w niezbyt głębokiej misce możesz potraktować kiełki jako imitację wiosennej trawy. Umieszczone na rzeżusze ugotowane jajka przepiórcze, drobne, ptasie piórka i przycięte główki kwiatów (sprawdzą się bratki, margerytki) stworzą efektowną kompozycję, która udekoruje stół w wielkanocny poranek.

Jeszcze bardziej efektowny będzie samodzielnie uprawiany owies. W domowych warunkach można dość szybko i prosto wyhodować go z garści ziaren. Uzyskuje się w ten sposób całkiem wysoką kępkę w soczyście zielonym kolorze. Przewiązana w połowie wysokości materiałową wstążką może stanąć na półce, komodzie w salonie lub oczywiście na stole.

Wielkanocne świece, figurki i podobne dekoracje

Chcesz błyskawicznie odświeżyć wnętrze i dodać mu wielkanocnego klimatu? Postaw na gotowe, eleganckie rozwiązania! W sklepach znajdziesz w tym czasie ogromny wybór dekoracyjnych świec, które mogą przypominać pisanki lub też przyjąć formę charakterystycznych postaci – wielkanocnego zająca, kurczaków, baranków czy kwiatostanów hiacyntów. Świece stosuj jako samodzielne ozdoby lub zestawiaj je z dekoracyjnymi figurkami z drewna, ceramiki lub szkła.

Pomysły na wielkanocny salon - jak udekorować dom na święta?
Pomysły na wielkanocny salon – jak udekorować dom na święta?
Materiał partnera.

Podobne wpisy

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *