Powiększ optycznie swoją sypialnię!
Dom

Powiększ optycznie swoją sypialnię!

Czy wiesz, że nie musisz wybierać małego łóżka, nawet jeśli masz niewielką sypialnię? Jest wiele sposobów na to, jak optycznie powiększyć wnętrze, są też typy łóżek stworzone z myślą o niewielkich sypialniach, gdzie liczy się każdy centymetr. Zobacz, jak urządzić małą sypialnię.

Jak urządzić małą sypialnię w bloku?

Nie zawsze masz wpływ na wielkość sypialni, a jeśli właśnie wziąłeś 30 letni kredyt na swoje wymarzone m2 to niestety musisz się dostosować do warunków panujących na rynku. Niestety tendencja jest taka, że sypialnie robi się niewielkie, dlatego czasami trzeba się sporo nagłowić, żeby wymyślić, jak urządzić takie wnętrze. Wbrew pozorom mała sypialnia wcale nie musi być zła – takie wnętrze może równie dobrze wywoływać atmosferę intymności i bliskości. Jest też kilka sposobów na to, jak optycznie powiększyć pomieszczenie. Przede wszystkim warto rozejrzeć się za łóżkiem o nieco smuklejszym zagłówku. Expert Snu to dobry sklep z łóżkami i materacami, gdzie można znaleźć duży wybór łóżek do sypialni. Są łóżka drewniane czy tapicerowane, dzięki czemu można znaleźć odpowiedni model do małej sypialni. Czemu w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę właśnie na zagłówek? Szerokość łóżka najbardziej odpowiada za komfort snu, bo jedna śpiąca osoba potrzebuje min. 70 cm wolnej przestrzeni. Dla dwóch osób trzeba wybrać łóżko minimum 140×200, reszta to nasze osobiste preferencje, bo nawet w małej sypialni często spokojnie zmieści się łóżko 160×200 czy 180×200 cm. Natomiast można wybrać duże łóżko o szczupłej budowie, wyposażone w niewielki zagłówek, co nieco powiększy optycznie sypialnię. Jeśli zdecydujesz się na łóżko z dużym i zwracającym uwagę wezgłowiem, to może się zdarzyć, że taki mebel będzie za bardzo przyciągał uwagę i optycznie pomniejszy otoczenie, dominując wśród innych elementów wyposażenia.

Łóżko drewniane czy tapicerowane?

Większość łóżek ma drewnianą konstrukcję, ale z zewnątrz łóżko może być dodatkowo także obite tkaniną czy innym materiałem i wówczas mówimy o łóżkach tapicerowanych. Łóżka zrobione z drewna mają surowy i klasyczny wygląd i zwykle dobrze prezentują się w sypialniach urządzonych w stylu rustykalnym, kontynentalnym czy vintage. Łóżko z drewna to jednak ponadczasowa klasyka, mają niepowtarzalny urok i dlatego to wciąż takie łóżka najczęściej spotkamy. Jednak drewniane łóżko nie sprawdzi się w każdej małej sypialni. Taki mebel ma zwykle dość surowy i masywny wygląd, przez co może sprawiać wrażenie większego, niż w rzeczywistości. Być może lepiej wybrać łóżko w wersji tapicerowanej? Łóżka tapicerowane mają bardziej nowoczesny wygląd i dają wiele możliwości przy aranżacji sypialni. Są też zwykle dostępne w wielu wersjach tkanin oraz wielu kolorach, podczas gdy wadą łóżek z drewna jest to, że mają dość podobny i tradycyjny wygląd. Jeśli chcesz urządzić małą, nowoczesną i modną sypialnię w bloku to warto na poważnie rozważyć wybór łóżka obitego materiałem, bo można wybrać naprawdę ciekawe kolory czy faktury tkanin. Jeśli natomiast lubisz klasyczne i ponadczasowe rozwiązania, interesuje cię przede wszystkim solidne wykonanie i lubisz proste rozwiązania, to łóżko z drewna może się dobrze sprawdzić. Wiele zależy od gustu i osobistych preferencji. Łóżka tapicerowane mają jednak tę ogromną zaletę, że można wybrać model z pojemnikiem lub ze skrzynią do przechowywania.

Jakie łóżko do małej sypialni najlepiej wybrać?

Przede wszystkim, jeśli tylko mamy taką możliwość, to trzeba pójść do sklepu z łóżkami i osobiście dotknąć, zobaczyć i położyć się na kilku łóżkach i materacach. Polecamy dobry sklep z łóżkami i materacami w Katowicach – Expert Snu. Jednak przed wizytą w sklepie, warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę. W małym wnętrzu często mamy mocno ograniczoną przestrzeń do przechowywania, a zwykle jednak oprócz samego łóżka chcemy też mieć jakieś meble. Warto zrezygnować z typowo dużego i zwracającego uwagę łóżka z masywnym wezgłowiem drewnianym czy tapicerowanym na rzecz smuklejszego modelu z podnoszonym stelażem, albo dodatkowo z szufladami do przechowywania. W małych sypialniach bardzo dobrze sprawdzi się łóżko tapicerowane z pojemnikiem lub szufladami. Pod stelażem większości łóżek znajduje się często sporo wolnej przestrzeni, którą można dodatkowo wykorzystać w sytuacji, gdy mamy problem z meblami.

Powiększ optycznie swoją sypialnię!
Powiększ optycznie swoją sypialnię!
Materiał partnera.

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments