Pragniesz olśniewać spojrzeniem? Znajdź swoją maskarę Maybelline!

Pragniesz olśniewać spojrzeniem? Znajdź swoją maskarę Maybelline!

Tusz do rzęs towarzyszy nam od wieków – oczy z upodobaniem podkreślano już w starożytnym Egipcie, Grecji i Rzymie. Dziś jest on niezastąpionym elementem kosmetyczki niemal każdej z nas. Dlaczego stał się tak popularny? Żaden inny produkt nie jest w stanie w jednocześnie tak delikatny i zdecydowany sposób podkreślić naszego spojrzenia, a także skorygować kształtu oka! Chcesz stworzyć niepowtarzalny look na co dzień? A może potrzebujesz kosmetyku na specjalne okazje? Dowiedz się, jak osiągnąć doskonałe efekty w makijażu oczu i wybierz maskarę Maybelline dla siebie!

Tusz Maybelline – jak osiągnąć najlepsze efekty w makijażu

Wydawać by się mogło, że malowanie rzęs jest czynnością niezwykle prostą i doskonale znaną każdej kobiecie. Może to być jednak prawdą tylko wtedy, gdy mowa o zwykłym pokryciu ich maskarą, choć nawet tutaj zdarza nam się popełniać podstawowe błędy. Czy jednak każda z nas wie, jak uzyskać efekt sztucznych rzęs bez ich doklejania? Albo co zrobić, by zapobiec sklejaniu się włosków? A przede wszystkim – jak wybrać dobry tusz do rzęs? Nic trudnego! Wystarczy tylko pamiętać o kilku ważnych zasadach.

  • Znajdź najlepszą dla siebie szczoteczkę – obecnie na rynku mamy dość szeroki wybór, co z jednej strony umożliwia nam zdecydowanie się na tę najwygodniejszą i dającą najlpeszy efekt, ale z drugiej strony może też wprowadzić niemałe zamieszanie. Choć ostatnimi czasy coraz częściej możemy spotkać się z wersją silikonową, np. w maskarze Maybelline Push Up Drama, pozwalającą osiągnąć efekt sztucznych rzęs, wciąż wiele produktów zaopatrywanych jest w te bardziej klasyczne, z włosia, np. pogrubiający tusz do rzęs Volum Express wzbogacony o woski roślinne. Jeśli lubisz eksperymentować, możesz też wybrać niecodzienne kształty szczoteczki, jak np. grzebyk w kształcie skrzydła w tuszu Push Up Angel.
  • Zastanów się, czy naprawdę potrzebujesz tuszu wodoodpornego. Jeśli twój makijaż musi przetrwać cały dzień, możesz zdecydować się na taki kosmetyk, np. kultową maskarę do rzęs Volume Express Colossal Go Extreme. Jeżeli jednak makijaż zmywasz jeszcze w godzinach popołudniowych, nie jest to konieczne. Kosmetyk wodoodporny wymaga bowiem wyjątkowo starannego demakijażu – w innym przypadku może osłabić kondycję rzęs.
  • Pragniesz efektu niesamowitego pogrubienia rzęs? Przede wszystkim wybierz odpowiedni tusz, który doda im objętości, np. The Colossal Big Shot. Właściwy kosmetyk jest niezwykle ważny, ponieważ nie powinnyśmy tuszować rzęs więcej niż 2-3 razy, aby nie dopuścić do ich sklejania. Warto też lekko przypudrować je przed pomalowaniem, co zwiększy średnicę włosków.
  • Chcesz wykonać makijaż powiększający oczy? Z pomocą przyjdzie ci podkręcający i wydłużający tusz do rzęs, np. maskara Maybelline Push Up Drama. Dla jeszcze lepszego efektu możesz też zastosować zalotkę – zawsze używaj jej jeszcze przed nałożenie tuszu! Możesz też wypróbować technikę lekkiego zawijania szczoteczki podczas wykonywania makijażu oraz rozpoczynania malowania włosków od ich górnej części – pozwoli ci to także na uniknięcie efektu ,,owadzich nóżek’’, czyli nieestetycznie posklejanych rzęs.
  • Chcesz, aby twoje rzęsy tworzyły wachlarz? Najlepsza maskara dla ciebie to ta z silikonową szczoteczką, np. The One By One Volume Express, która doskonale je rozdzieli. Pamiętaj też, by włoski malować zygzakowatym ruchem i nie przesadzać z liczbą warstw, a kolejną nakładać dopiero po wyschnięciu poprzedniej.

Choć istnieje wiele sztuczek, które sprawią, że twoje rzęsy będą wydłużone i pełne objętości, kluczową sprawą z pewnością jest wybór odpowiedniego tuszu. Potrzebujesz efektu niesamowitego podkręcenia lub wyraźnego pogrubienia? A może pragniesz rzęs sięgających nieba? Wybierz swoją maskarę Maybelline i zachwycaj doskonale podkreślonym spojrzeniem – bez grudek i bez rozmazywania!

Redakcja nie pośredniczy w sprzedaży produktu.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *