Przygotuj kosmetyczkę na wiosnę. Wybieramy najlepszy wiosenny podkład

Przygotuj kosmetyczkę na wiosnę. Wybieramy najlepszy wiosenny podkład

Idzie wiosna, czas na zmiany! Nie tylko w garderobie, fryzurze czy pogodzie za oknem. Również w makijażu i to najważniejszej jego części – podkładzie. Po miesiącach wiatru, mrozu szczypiącego policzki i suchego powietrza płynącego z kaloryferów musimy szczególnie zadbać o delikatną skórę naszej twarzy. Najlepsze podkłady są w stanie sprostać tym wyzwaniom. Zostały zaprojektowane tak, aby przywrócić zmęczonym zimą twarzom utracony blask.

Dlaczego warto zmienić podkład zimowy na wiosenny?

Gdy na zewnątrz rośnie temperatura i zrzucamy kolejne warstwy grubych ubrań, również dla naszej skóry szukamy lżejszych produktów. Częściej stawiamy na kosmetyki o działaniu rozświetlającym i lżejszej formule, chociaż wciąż nieco bardziej kryjących niż kosmetyki na lato. Zimą nasz podkład miał ważne zadanie — musiał chronić naszą cerę od czynników zewnętrznych, takich jak mróz czy wiatr, przez co miał gęstszą formę i mocniej krył niedoskonałości. Wersja na wiosnę i lato powinna mieć konsystencję bardziej płynną niż kremową. Dobrze by zawierał filtr SPF, chroniący przed promieniowaniem UV, którego wraz z przybywającym słońcem jest wiosną coraz więcej.

Dlaczego warto zmienić podkład zimowy na wiosenny?

Podkład na wiosnę – kolor i tonacja

Zimowy fluid ma również jaśniejszy odcień niż ten, którego używamy w cieplejszym sezonie, gdyż zimą skóra blednie. Podkład na wiosnę powinien więc być ciemniejszy o ton lub dwa od tego, którego używamy zimą. Pamiętaj, by również nie przesadzić i nie dobrać zbyt ciemnego podkładu, dającego nienaturalny efekt. By tak się nie wydarzyło, podkład najlepiej testować w świetle dziennym oraz dobierać jego kolor do odcienia szyi i ciała, nie zaś skóry twarzy. Warto również dostosować odcień fluidu do naszej tonacji. Jeśli jest chłodna, dobrze by podkład zawierał różowe pigmenty, jeśli zaś ciepła — żółtawe lub brzoskwiniowe. Takie podkłady do twarzy znajdziesz na tagomago.pl/collections/makijaz-twarz-podklady ich szeroka gama powoli łatwo dopasować odcień do karnacji.

Pamiętaj – jeśli nie jesteś w stanie przyporządkować swojej karnacji do żadnej z powyższych, jest spora szansa, że tonacja twojej skóry jest neutralna — spróbuj wtedy wybrać naturalnie beżowy odcień, bez wyróżniających się pigmentów.

Podkład na wiosnę - kolor i tonacja

Jak dobrać podkład do typu skóry?

Ważnym elementem, składającym się na dobre dobranie produktu, jest również wybranie odpowiedniego wykończenia fluidu, zgodnego z rodzajem naszej cery. Osoby z tłustą lub mieszaną skórą powinny zdecydować się na matowe, pudrowe wykończenie, gdyż nie chcemy ewentualnego podkreślenia i spotęgowania efektu świecącej się skóry. Z kolei osoby zmagające się z suchą cerą zainteresują kosmetyki o rozświetlającym lub satynowym wykończeniu, które dodatkowo pomogą rozświetlić twarz i ukryć ewentualne braki w nawilżeniu.

Materiał partnera.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *