Rajskie wakacje - gdzie warto polecieć? Od Tajlandii po Wyspy Galapagos

Rajskie wakacje – gdzie warto polecieć? Od Tajlandii po Wyspy Galapagos

Jednym z najchętniej wybieranych egzotycznych wyjazdów są wycieczki do Tajlandii. Tajlandia leży południowo-wschodniej części Azji, co przekłada się na wyjątkowe krajobrazy, faunę i florę i genialną pogodę, kiedy w Polsce pada deszcz, śnieg i robi się coraz zimniej. 

Wymarzone wakacje – egzotyka na wyciągnięcie ręki

Wycieczki objazdowe po Tajlandii cieszą nie bardzo dużą popularnością, ponieważ pozwalają zobaczyć możliwie dużo z tego ogromnego, bardzo ciekawego kraju. Luksusowe hotele to oczywiście opcja, z której także można skorzystać, natomiast wielu turystów stawia jednak przede wszystkim na możliwość zwiedzenia jak największej liczby miejsc. Bangkok, czyli stolica Tajlandii jest nie mniej ciekawa od tego, co można zobaczyć na wybrzeżu lub na rozsianych po oceanie wyspach. 

All inclusive czy wycieczki? Tajlandia, Zanzibar, Wyspy Galapagos

Hasło Tajlandia wakacje może oznaczać dla jednych pełne all inclusive, dla innych wycieczki objazdowe lub zwiedzanie kraju na własną rękę. Każda z tych opcji jest dobra, każda ma swoje plusy, choć bardzo wiele osób podkreśla, że jednakowo w Tajlandii, na Zanzibarze, Bali, Kostaryce, na Wyspach Galapagos hotele to na dobrą sprawę jedynie bazy wypadowe. Atrakcje turystyczne są tak duże, możliwości uprawiania sportów wodnych, zwiedzania wyjątkowych miejsc, przebywania na rajskich wyspach, podziwiania flory i fauny, której nie da się zobaczyć, że all inclusive wydaje się mało rozsądne. Dotyczy to nie tylko Azji Południowo Wschodniej, lecz właściwie każdego egzotycznego kierunku. Może poza Malediwami, które rządzą się swoimi prawami. 

Tajlandia – wakacje, w których się zakochasz

Wyspy Galapagos to niewątpliwie jedno z piękniejszych miejsc na świecie. Szczególnie jeśli cenisz sobie niepowtarzalną florę i faunę. Podobnie jednak jak Kostaryka i pokrewne kierunki tego typu destynacje wiążą się ze znacznie wyższymi kosztami podróży. Rajska Tajlandia jest w tym kontekście znacznie tańsza, łatwiej się tutaj dostać, podróż ze stolicy kraju do hoteli na wyspie Phuket także nie stanowi problemu. Kraj ten ma jednocześnie bardzo dużo do zaoferowania. Nie  chodzi wyłącznie o krajobrazy, ale bardzo ciekawą kulturę, przepyszną kuchnię i wiele innych atrakcji. 

Wakacje – Tajlandia i inne egzotyczne kierunki. O czym warto pamiętać?

Planując egzotyczne wakacje, pamiętaj, że pogoda w tych regionach może znacznie różnić się od naszej. Zawsze sprawdzaj, kiedy można się spodziewać dużych opadów deszczu, kiedy zaś jest absolutnie słoneczna pogoda. To pozwoli ci uniknąć rozczarowania na miejscu. 

Rajskie wakacje - gdzie warto polecieć? Od Tajlandii po Wyspy Galapagos
Rajskie wakacje – gdzie warto polecieć? Od Tajlandii po Wyspy Galapagos
Materiał partnera.

Podobne wpisy

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *