kriolipoliza

Skorzystaj z zimna, gdy robi się ciepło! Czyli o tym, jak szybko wyszczuplić ciało przed urlopem?

Do sezonu urlopowego zostało już mało czasu. Robi się coraz cieplej, odkrywamy więcej ciała. A co jeżeli to nie do końca jest ono gotowe na sezon bikini? Szukasz sposobu na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej z określonych partii ciała, takich jak np. ramiona, „bryczesy”, brzuch, uda, okolice kolan czy pleców? Dobrze trafiłaś. Dziś razem z dr Ewą Rybicką z kliniki Estetica Nova opowiemy o dobroczynnym działaniu kriolipolizy.

Kriolipoliza to doskonały zabieg, gdy chcemy pozbyć się tłuszczyku z obszarów ciała, które ciężko wymodelować przy pomocy diety i ćwiczeń. Pacjentki często zgłaszają się do nas w celu redukcji opornej tkanki tłuszczowej np. w okolicy kolan. W takich przypadkach zalecam zabieg kriolipolizy ZLipo System. Na skutek kontrolowanego i miejscowego chłodzenia tkanek dochodzi do trwałego ubytku komórek tłuszczowych, a więc wyszczuplenia określonych partii ciała. To więc idealna procedura do wyszczuplenia małych i jednocześnie problematycznych obszarów– tłumaczy dr Ewa Rybicka.

Na czym polega kriolipoliza?

W zabiegu chodzi o to, by obniżyć temperaturę tkanki tłuszczowej do wartości termicznej, w której zawartość komórek tłuszczowych zamienia się w kryształy. Brzmi jak magia, prawda? Proces ten zachodzi, gdy tkanka tłuszczowa zostanie „schłodzona” do temperatury od +2 do +4 st. C, a żeby to miało miejsce temperatura na płytkach aplikatora musi wynosić  od -5 do -10 st. C. Będzie zimno, ale efekty są tego warte! Proces ten spowoduje rozpad i zniszczenie komórek tłuszczowych i zainicjuje fizjologiczną lipolizę. To przełomowa procedura medyczna z opatentowanym protokołem zabiegowym, synergia dwóch metod – ZLipo i ZWavePro, czyli kriolipoliza z falą uderzeniową. Dlaczego takie połączenie daje najlepsze rezultaty? To pierwsza na świecie procedura podczas której najpierw zamrażamy komórki tłuszczowe, a następnie w celu dodatkowej stymulacji wykonujemy drenaż określonej partii ciała. ZWavePro powoduje zniszczenie większej ilości komórek tłuszczowych. Dodatkowo stymuluje produkcję kolagenu, dzięki któremu skóra jest bardziej elastyczna. Również metabolizm komórkowy skóry zostaje pobudzony, co sprawia, że skóra staje się lepiej odżywiona i ukrwiona – tłumaczy dr Rybicka.

Dlaczego warto?

Kriolipoliza jest zabiegiem wysokiej skuteczności. Podczas jednego zabiegu pacjenci mogą pozbyć się nawet do 35% tkanki tłuszczowej z danego obszaru, a efekty nie są wyłącznie chwilowe, a stałe. Zabieg nie jest inwazyjny i jest całkowicie bezpieczny, a zastosowanie odpowiednich, opatentowanych przez firmę Zimmer, mat pokrytych specjalnym środkiem sprawia, że temperatura w tkankach jest obniżana równomiernie. Zabieg jest zupełnie bezbolesny i od razu można po nim wrócić do codziennych aktywności. Można łączyć go z innym zabiegami modelującymi sylwetkę.

Ilość zabiegów niezbędnych do uzyskania pożądanych efektów jest zależna od ilości tkanki tłuszczowej, ale często wystarczy zaledwie jedna, dwie sesje. Warto jednak wspomnieć, że zainicjowana zabiegiem kriolipoliza da najlepsze efekty, gdy będzie połączona z aktywnością fizyczną i odpowiednią , niskokaloryczną dietą. Podczas wysiłku fizycznego wykorzystamy uwolniony z komórek tłuszcz!!  – Zabiegi modelujące ciało dają wspaniałe efekty, ale te mogą być jeszcze lepsze a to zależy tylko od nas– dodaje dr Rybicka. Gdy więc połączysz wizyty w gabinecie medycyny estetycznej z wizytami na siłowni – w bikini będziesz wyglądać jak bogini, to pewne!

Informacja prasowa

Podobne wpisy

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *