Sprzęt dla osób niepełnosprawnych

Sprzęt dla osób niepełnosprawnych

Sprzęt pomocniczy dla osób niepełnosprawnych wspomaga ich funkcjonowanie i pozwala z łatwością pokonać wiele barier, które stają na ich drodze.

Jest to już dziś bardzo nowoczesny sprzęt dla osób niepełnosprawnych w postaci podnośników jezdnych, które pomagają w przenoszeniu pacjenta z miejsca na miejsce, wózków kąpielowych, jakich zadaniem jest pomoc podczas dokonywania wszelkich czynności higienicznych. Są to także łóżka zdalnie sterowane, które pozwalają na przyjęcie najodpowiedniejszej dla pacjenta pozycji do rehabilitacji.

Sprzęt pomocniczy dla osób niepełnosprawnych

Dużą popularnością cieszą się także podnośniki sufitowe, których uzupełnieniem są szyny modułowe, dzięki którym można swobodnie przemieszczać się nie tylko pomiędzy łóżkiem wózkiem inwalidzkim, ale także w innych pomieszczeniach, np. łazienką. Pionizatory rehabilitacyjne dbają o dobranie tej najbardziej naturalnej dla pacjenta postawy – pionowej. Niemałym ułatwieniem w pokonywaniu schodów są też windy elektryczne. Będą bardzo przydatne, zwłaszcza dla osób starszych o ograniczonych możliwościach ruchowych w budynkach wielopiętrowych.

Sprzęt rehabilitacyjny dla osób z niepełnosprawnościami

Przenoszenie pacjenta z wózka inwalidzkiego na łóżko lub odwrotnie może być dość trudne. Stosowanie manualnych, a więc siłowych rozwiązań do przenoszenia ciężaru ciała nadwyręża kręgosłup opiekunów i powoduje urazy oraz kontuzje. Dlatego tak ważne stają się podnośniki jezdne. Sprzęt rehabilitacyjny dla osób niepełnosprawnych sprawdza się we wszelkich placówkach medycznych, domach seniorów, gdzie mogą być użytkowane przez większe grono osób. Nierzadko kupowane są także do domów prywatnych, ponieważ znacznie ułatwiają opiekę nad osobą niepełnosprawną. Ich konstrukcja jest lekka i trwała. Mają bardzo dużą nośność, nawet przy 180 kg.

Pacjenci niepełnosprawni i osoby starsze potrzebują stałego wsparcia ze strony opiekunów. Przemieszczanie się z wózka na łóżko czy odwrotnie wymaga pomocy, dlatego też dobrym rozwiązaniem stanie się platforma służąca do transferu pacjenta. Jest bardzo prosta w użyciu i pomaga w utrzymaniu równowagi. Wymaga jedynie stabilnego ułożenia stóp na platformie i pewnego chwytu oraz obrotowej podstawy, aby szybko przenieść osobę w inne miejsce. Wszystko odbywa się na stojąco, czyli w najwygodniejszej i naturalnej pozycji dla człowieka.

Elektryczne wózki inwalidzkie są dziś niemal normą. Coraz więcej osób korzysta z tego typu urządzeń, ponieważ są one bardzo wygodne oraz komfortowe do przemieszczania. Osoby niepełnosprawne nie muszą już używać siły własnych rąk, aby pokonać określony dystans. Wózek posiada napęd elektryczny i dzięki silnikom charakteryzuje się bardzo dobrą dynamiką jazdy.

dofinansowania do sprzętu rehabilitacyjnego
Materiał partnera.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *