Toniki i hydrolaty – jak poprawnie tonizować skórę?

Toniki i hydrolaty – jak poprawnie tonizować skórę?

Tonik to niewinny, lecz istotny kosmetyk, bez którego nasza pielęgnacja twarzy nie byłaby tak efektywna. Wiele osób popełnia kilka podstawowych błędów, jeśli chodzi o tonizację skóry. Często nie wiemy, w którym etapie naszej rutyny pielęgnacyjnej umieścić tonik, albo mylimy ten kosmetyk z płynem micelarnym.

Co używać do tonizacji twarzy

Do tonizacji twarzy, czyli przywrócenia skórze lekko kwaśnego pH po myciu, należą toniki oraz hydrolaty. Płyny micelarne to kosmetyki do demakijażu. Mają najczęściej neutralne pH, żeby nie podrażniać oczu. Nie są więc w stanie obniżyć pH naszej skóry. Płyn micelarny zawiera poza tym substancje myjące, które należy zmyć z twarzy. Tonik lub hydrolat to prosty, ale ważny kosmetyk, który nie powinien zawierać substancji myjących. Stosuje się go w celu tonizowania i nawilżenia skóry. Tego typu kosmetyki nie będą w stanie oczyścić skóry z makijażu.

Z drugiej strony, nie powinniśmy całkowicie pomijać kosmetyków do tonizacji. Pielęgnacja twarzy pozbawiona kroku przywrócenia odpowiedniego ph po kontakcie z wodą może przyczyniać się do problemów skórnych natury kosmetycznej – wyprysków, wągrów czy rozszerzonych porów.

Podobne wpisy

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *