Wieże do zdobycia i potwory do pokonania, czyli Rycerze i Księżniczki w akcji

Wieże do zdobycia i potwory do pokonania, czyli Rycerze i Księżniczki w akcji

Mówi się, że ratując jedno życie, ratuje się cały świat. Zakończona sukcesem zbiórka funduszy na leczenie dziecka to zatem nie tylko efekt mierzalny finansowo, to również sukces odniesiony na polu budowania społeczności ludzi wrażliwych na cudze cierpienie – coś, czego nie da się oddać liczbami, co jest nieuchwytne, trudno dostrzegalne, metafizyczne i… jednocześnie chyba najważniejsze. To już 7 lat działania, 81 podopiecznych i ponad 23 mln złotych zebranych przez Fundację Rycerze i Księżniczki na potrzeby chorych – przede wszystkim dzieci.

Do efektów działań Fundacji można podejść na poziomie pragmatycznym i rozumowo, choć nie tak łatwo rozprawić się z emocjami, które towarzyszą codziennej walce o życie Podopiecznych, i nadać im matematycznego wydźwięku. Gdyby jednak ludzkie współczucie można było poddać ocenie, znawcami w tej materii byliby z pewnością darczyńcy oraz działacze Fundacji Rycerze i Księżniczki. Świadczy o tym rozmach inicjatyw pomocowych, podejmowanych na rzecz Podopiecznych w ostatnich 7 latach. 

Historia Rycerzy i Księżniczek zaczęła się od Antosia, cierpiącego na poważną chorobę nowotworową – guza mózgu AT/RT. Chłopiec niestety zmarł, ale jego historia stała się impulsem do zwiększenia wysiłków na rzecz kolejnych Podopiecznych. 

Wśród działań dobrze wszystkim znanych, takich jak zbiórki środków do puszek czy kampanie informacyjne w internecie, znalazły się także koncerty, pikniki, festyny oraz biegi charytatywne (te ostatnie między innymi przy wsparciu PKO). Apel Fundacji dotarł nawet za granicę i przebił się przez ogromny i charakterystyczny dla naszych czasów szum informacyjny do gwiazd piłki nożnej światowego formatu, występujących wówczas w Realu Madryt. Film z pozdrowieniami dla chorego na siatkówczaka Piotrusia wyświetlono ponad 3 miliony razy, a cała akcja odbiła się w mediach szerokim echem i pozwoliła na zebranie całej potrzebnej na leczenie sumy w niespełna dwa tygodnie. Nic zresztą dziwnego. Sam Cristiano Ronaldo, Gareth Bale czy Luka Modrić w języku polskim przesyłający życzenia siły i wytrwałości choremu chłopcu z Polski to coś, co zdecydowanie zadziałało na emocje i wyobraźnię darczyńców.

Na rzecz Podopiecznych przez ostatnich 7 lat działało wiele firm, mediów ogólnokrajowych i regionalnych, dziennikarzy, celebrytów i polityków. Ich pełną listę można znaleźć na stronie Fundacji Rycerze i Księżniczki.

Naszą siłą napędową jest wiara w to, że w każdym człowieku tkwi potencjał do wprowadzania pozytywnych zmian w świecie. Chcemy sprawiać, aby niemożliwe stawało się możliwe, a ludzie nabierali nadziei i jednoczyli się w jednym, wspólnym celu – stwierdza Anna Krawczyk, prezes Fundacji Rycerze i Księżniczki.

Aby dołączyć do tych, którzy ratują świat, wystarczy wejść na stronę Fundacji i zapoznać się
z aktualną działalnością i listą potrzebujących. Fundacja z radością przyjmie każdego rodzaju pomoc
i wsparcie na rzecz Podopiecznych!

Wieże do zdobycia i potwory do pokonania, czyli Rycerze i Księżniczki w akcji
Wieże do zdobycia i potwory do pokonania, czyli Rycerze i Księżniczki w akcji

Rycerze i Księżniczki to fundacja pomocy dzieciom i osobom dorosłym, działająca od 2015 roku. Od początku jej misją jest niesienie pomocy w leczeniu i rehabilitacji oraz zapewnianie wsparcia rodzinom chorych. Do historii i potrzeb każdego z Podopiecznych podchodzi indywidualnie, z empatią i ogromnym zaangażowaniem. Dzięki temu skutecznie pozyskuje środki na leczenie – do tej pory na potrzeby Podopiecznych zebrała ponad 23 miliony złotych. Więcej na: www.rik.pl

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *