2 sposoby na pozbycie się przebarwień na dłoniach

2 sposoby na pozbycie się przebarwień na dłoniach

Z wiekiem zauważamy na naszych dłoniach drobne przebarwienia. Skóra naszych dłoni staje się coraz bardziej wyschnięta oraz zniszczona. Przebarwienia to nic innego jak zwiększona pigmentacja, która pojawia się kiedy nasze dłonie się wystawione na zwiększoną ekspozycję na słońce.

Przy pomocy kilku produktów, które macie w domu możemy pozbyć się przebarwień oraz poprawić jakość naszej skóry dłoni.

#1 Pietruszka, ocet i sok z cytryny

Zarówno pietruszka, ocet i sok z cytryny świetnie poradzą sobie z drobnymi przebarwieniami na naszych dłoniach. Jednak te produkty dość mocno wysuszają dłonie, więc po tym zabiegu musimy nakremować dłonie balsamem.

Do 250 ml wody dodajemy pęczek natki pietruszki, całość gotujemy przez 20 minut. Następnie odstawiamy do ostygnięcia. Wyciągamy natkę pietruszki i dodajemy wyciśnięty sok z 1 cytryny oraz 30 ml octu. Tą miksturą przy pomocy płatka kosmetycznego przecieramy regularnie miejsca z przebarwieniami. Nową miksturę powinniśmy przygotowywać raz na 5 dni.

Pietruszka, ocet i sok z cytryny
Pietruszka, ocet i sok z cytryny

#2 Miód, cukier i sok z cytryny

2 łyżki miodu łączymy z cukrem i sokiem wyciśniętym z jednej cytryny. W ten sposób przygotujemy specjalną pastę, którą powinniśmy nakładać na skórę dłoni. Cukier zadziała jak peeling, natomiast miód podziała jak naturalny balsam łagodzący. Jak w poprzednim sposobie sok z cytryny pozwoli wybielić przebarwienia.

Miód, cukier i sok z cytryny
Miód, cukier i sok z cytryny

Zobaczcie, że w łatwy sposób, przy pomocy kilku prostych produktów zrobić domowe SPA dla naszych dłoni.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *