Pończochy

Czy pończochy są jeszcze modne

Wydawać by się mogło, że kobiety uwielbiają rajtuzy i pończochy odeszły do lamusa. Jednak jest to błędne myślenie. Pończochy zawsze będą, jak nic innego podkreślać kobiece wdzięki. Są idealnym wykończeniem wieczornej kreacji.

Spotkałam się nawet z określeniem, że pończochy bardzo intrygują płeć męską. Myślę, że to prawda. Chyba najbardziej uwodzicielsko wygląda kobieta w pończochach. Oczywiście nie należy przekraczać granicy dobrego smaku, która jest dość cienka.

Sama często sięgam po pończochy. Oczywiście w okresie jesienno zimowym, muszę zrezygnować z pończoch z wiadomych przyczyn. Aczkolwiek na ostatniej zabawie karnawałowej byłam ubrana w koronkową sukienkę, do której włożyłam właśnie pończochy.

Jak się nosi pończochy

Są dwa modele pończoch. Klasyczne pończochy nosi się z pasem i podwiązkami. Niektóre dostępne w sklepach pasy są wyszczuplające, delikatnie korygują biodra. Pas należy dobrze dobrać, ponieważ jeśli będzie za ciasny, pod sukienką będą widoczne wałeczki i będziecie wyglądać co najmniej źle.

Drugi model to tak zwane pończochy samonośne. Utrzymują się na udzie za pomocą sylikonowych pasków, które kryją się za koronką. Kupując pończochy samonośne, zwróćcie uwagę na to, czy górny pasek jest przy krawędzi koronki. Jeśli jest sporo poniżej, to pończochy w tym miejscu mogą się rolować. Natomiast zbyt cienkie paski sylikonowe mogą nie utrzymać pończochy na nodze. Aby dobrze wygrać pończochy samonośne, warto zmierzyć szerokość uda. Dzięki temu można dobrać idealne pończochy, które nie będą się zsuwać.

Przed zakupem pończoch zarówno klasycznych i samonośnych, pamiętajcie o wyborze odpowiedniej długości, są tak zwane pończochy krótkie, kończą się tuż nad kolanem, oraz pończochy długie, które kończą się tuż pod pośladkami.

Jak wybrać pończochy

Modeli pończoch jest wiele. Zaczynając od klasycznych, gładkich jedwabistych kończąc na zmysłowych koronkach czy innych wzorach. Jednak nie wszystkie rodzaje pończoch będą pasować do nieco masywniejszych nóg. Szczupłe kobiety mogą pozwolić sobie zarówno na gładkie, jak i wzorzyste pończochy.

Jeśli macie zastrzeżenia do swoich nóg wybierzcie pończochy gładkie lub z delikatnym zdobieniem na przykład z tyłu nogi. Tęższe nogi będą też lepiej wyglądać w ciemniejszych kolorach pończoch. Szczególnie polecam pończochy kryjące w odcieniu szarości i czarne.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *