Czy spanie w biustonoszu jest zdrowe? Poznaj fakty i mity

Czy spanie w biustonoszu jest zdrowe? Poznaj fakty i mity

Wiele kobiet sądzi, że spanie w biustonoszu ujędrnia czy nawet poprawia kształt piersi. Czy tak jest w istocie? Warto poznać podstawowe fakty i mity na temat spania w staniku, aby nie popełniać podstawowych błędów i nie powielać nieprawdziwych informacji.

Spanie w biustonoszu wpływa na jędrność biustu – mit

Biust w pozycji leżącej naturalnie rozlewa się na boki, zatem biustonosz nie jest tu konieczny. Obadanie biustu nie wiąże się ze spaniem bez biustonosza, a naturalnymi uwarunkowaniami. Nie jest prawdą, że noszenie stanika do snu wzmacnia włókna mięśniowe piersi. Biustonosz jest tak skonstruowany, że ma podtrzymywać biust w ciągu dnia dla lepszego efektu estetycznego i na tym koniec. Kobiety już od wieków przekazują sobie ten mit. Jest on żywy choćby w kulturze japońskiej, gdzie kobiety krępują swój biust. Pasy czy staniki do spania – wszystko co w mniemaniu kobiet może spowodować ujędrnienie biustu jest odpowiednie.

Czy można spać w biustonoszuz fiszbinami?

Wiele kobiet wie, że biustonosz z fiszbinami do spania nie jest najlepszym pomysłem, choć są i takie, które jednak z uporem maniaka starają się spać w takich modelach, choć ani to wygodne ani zdrowe. Przede wszystkim biustonosze z fiszbinami, nawet te dobrze dopasowane mogą odciskać się na ciele, w związku z tym, że kręcimy się w nocy i śpimy w różnych pozycjach. Zatem drut poddawany jest wielu zniekształceniom. Może nawet pęknąć, bądź zostać wypchnięty poza wewnętrzną wkładkę i dotkliwie poranić piersi. Zatem okazuje się, że biustonosz z fiszbinami może być całkiem ostrą bronią. Będąc jednak całkowicie poważnymi musimy stwierdzić, że spanie w staniku z fiszbinami powoduje jedynie ból.

A może biustonosz bez fiszbin?

Biustonosze sportowe czy bezszwowe są doskonałe do aktywności sportowej, bądź też kreacji, które wymagają założenia takiego modelu. Czy jednak sprawdzą się do snu? Oczywiście odpowiedź brzmi: nie! Nie wyrządzisz tu sobie takiej krzywdy, jak w przypadku biustonosza z fiszbinami, jednak możesz zakłócić przepływ płynów ustrojowych. Ze spaniem w biustonoszu mogą być związane nawet obrzęki. Nawet, jeśli bardzo wiercisz się w nocy lub twoją ulubioną pozycją do snu jest ta na brzuchu, to nie noszenie stanika nie spowoduje, że biust stanie się bardziej płaski, obwisły czy niekształtny. Właśnie noszenie stanika w nocy powoduje osłabienie mięśni.

Nie nagrzewaj dodatkowo piersi w nocy – fakt

Wśród wielu medycznych wskazań dotyczących nie noszenia biustonoszy w nocy powodem jest również to, że fundujemy sobie dodatkową warstwę przez którą skóra nie może oddychać. Jak ważny jest ten fakt dla piersi? Otóż przegrzewanie biustu może powodować wzrost komórek nowotworowych, co zostało potwierdzone przez wielu specjalistów. Zatem nie tylko opalanie czy solarium mogą być szkodliwe, ale również spanie w biustonoszu. Ponadto dodatkowa obwisła warstwa powoduje możliwość zastoju krwi i limfy, a to może doprowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych z zatorami włącznie. Biustonosz hamuje pracę węzłów chłonnych. Dodatkowo nagrzewanie piersi powoduje również, że skóra nie może odprowadzać toksyn, które normalnie miałyby ujścia. Zatem luźna koszulka i brak stanika są tu podstawą.

Alternatywy dla spania w staniku, czyli jak zadbać o jędrny biust

Już ustaliliśmy, że spanie w biustonoszu nie wpływa na jędrność biustu. Zatem jak można sobie pomóc? Zamiast szkodzić sobie ubierając uciskający biustonosz, lepiej zafundować sobie chłodny prysznic, który pobudza krążenie, a lepsze krążenie to i bardziej jędrny biust. Bardzo ważne jest również nawilżanie piersi i okolic bikini. Można stosować kosmetyki ujędrniające jednak warto pamiętać, by w składzie nie posiadały szkodliwych blokerów, które mogą powodować powstawanie i namnażanie się komórek nowotworowych. Zatem czytanie etykiet jest tutaj kluczowe. Warto postawić także na ćwiczenia ujędrniające biust i mięśnie pach. Świetnie mogą sprawdzić się np. damskie pompki, ale możliwości jest naprawdę sporo.

Mamy nadzieję, że już wiesz, co jest dla Ciebie zdrowe. Pamiętaj, że luźny strój do spania to podstawa, podobnie jak niczym nieskrępowane piersi.

Materiał partnera. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści materiału.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *