Pierwszy biustonosz dla nastolatki - na co zwrócić uwagę?

Pierwszy biustonosz dla nastolatki – na co zwrócić uwagę?

Jeśli jesteś mamą dorastającej dziewczyny, na pewno zdajesz sobie sprawę z jej obaw. Każda młoda kobieta, musi w odpowiednim czasie wybrać swój pierwszy stanik. Dla wielu nastolatek jest to bardzo wstydliwa kwestia, a pobyt w sklepie może nie kojarzyć im się pozytywnie. Z tego też względu, ciekawym rozwiązaniem pozostaje możliwość zamówienia pierwszego stanika dla swojej córki online.

Dlaczego warto skorzystać z tego rozwiązania? Jak dobrać pierwszy stanik? Na te i szereg innych pytań, postaramy się odpowiedzieć na łamach naszego artykułu. Mamy nadzieję, że poniżej przedstawione informacje okażą się przydatne na drodze do wybrania dobrego stanika dla swojej dojrzewającej córki.

Biustonosz dla nastolatki

Stanik dla nastolatki to kwestia niezwykle delikatna. Rozmowa z córką powinna przebiegać w miłej atmosferze. Jeśli dziewczyna ma duży problem z zakupem biustonosza, bardzo ważne jest nasze wsparcie. Młode kobiety bardzo często zastanawiają się również, czy to już moment na zakup pierwszego stanika,  czy mają jeszcze czekać z decyzją. To właśnie mama lub starsza siostra powinny być osobami, które znacznie ułatwią cały proces. Jednak jak tego dokonać?

Kiedy warto zainwestować w stanik dla nastolatki? Na to pytanie nie ma jednej właściwej odpowiedzi. Moment na zakup stanika to chwila, w której zauważamy, że rosnący biust prześwituje pod ubraniami. Wszystko zależy od tego, czy obecny rozmiar piersi nie przeszkadza nastolatce w normalnym funkcjonowaniu. Jeśli brak stanika nie jest związany z dyskomfortem podczas ćwiczeń na lekcji wychowania fizycznego lub zabawy z rówieśnikami to biustonosz nie jest jeszcze konieczny.

Pierwszy stanik – jak wybrać?

W szczególności pierwszy stanik powinien kojarzyć się kobiecie komfortowo. Dobrze, jeśli będzie on wygodny, a jego użytkowanie nie będzie krępowało ruchów młodej posiadaczkę. Biustonosze dla nastolatek muszą zostać starannie dopasowane pod względem rozmiaru. Najczęściej wybieranymi rozwiązaniami są staniki bez fiszbin oraz staniki z fiszbinami. Każda z alternatyw ma zarówno swoje wady, jak i zalety. Pierwsze rozwiązanie może sprawdzić się tylko i wyłącznie w przypadku, gdy biust jest niewielki.

Dla nastolatek o nieco większych piersiach lepszym rozwiązaniem będzie biustonosz, który ma fiszbiny. Pamiętaj jednak, że okres dojrzewania to moment, w którym dobranie złego biustonosza może skutkować problemami na całe życie. Jeśli nie czujesz się ekspertem w tej dziedzinie, skorzystaj z pomocy ekspertów. Nasze brafitterki pomogą w doborze właściwego modelu.

Artykuł powstał we współpracy z marką Etam.pl

Materiał partnera. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści materiału.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *