Czym jest detoksykacja pach?

Czym jest detoksykacja pach?

Nie wyobrażamy sobie życia bez antyperspirantu. Gwarantuje on nam świeżość i przyjemny zapach. Jednak zdarza się, że nasza skóra pod pachami nie jest wstanie odpowiednio zareagować na dany specyfik, bądź też występują podrażnienia. Pot i kosmetyki skutecznie blokują pory.

Jednym z zabiegów, który skutecznie niweluje negatywne skutki stosowania produktów jest detoksykacja pach. Jak przeprowadzić detoksykację pach w domowym zaciszu?

Sprawdź: Czy koszule w kratę są modne

Dlaczego warto przeprowadzić detoksykację pach?

Detoksykacja skóry pod pachami pozwoli jej oddychać. Odblokuje też zatkane pory, które w wyniku potu i kosmetyków stają się zablokowane. Zabieg ten pomoże również załagodzić podrażnienia, które powstają w wyniku golenia lub stosowania antyperspirantów na bazie alkoholu.

Przeczytaj również: Maska do włosów z kisielu

Dodatkowo, skutecznie zredukujemy nieprzyjemny zapach. Detoksykacja pach jest zabiegiem, za który bez wątpienia podziękuje nam nasza skóra pod pachami.

Czym jest detoksykacja pach?
Czym jest detoksykacja pach?

Maseczka detoksykująca skórę pod pachami

Do jej przygotowania będzie nam potrzebne:

  • glinka bentonitowa- dostaniemy ją chociażby w aptece, np. glinka bentonitowa firmy Alva.
  • ocet jabłkowy- dostępny w każdym sklepie np. Ocet jabłkowy Olini
  • miąższ z ogórka lub aloesu.

Wykonanie jest niezwykle proste, wystarczy zmieszać ze sobą wszystkie składniki i nałożyć na oczyszczoną skórę pach. Odczekujemy około 5-10 minut, po czym zmywamy maseczkę letnią wodą. Proces ten możemy powtarzać około 3 razy w tygodniu.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *