detoksykacja pach 2 1200x1058 1
Uroda

Czym jest detoksykacja pach?

Nie wyobrażamy sobie życia bez antyperspirantu. Gwarantuje on nam świeżość i przyjemny zapach. Jednak zdarza się, że nasza skóra pod pachami nie jest wstanie odpowiednio zareagować na dany specyfik, bądź też występują podrażnienia. Pot i kosmetyki skutecznie blokują pory.

Jednym z zabiegów, który skutecznie niweluje negatywne skutki stosowania produktów jest detoksykacja pach. Jak przeprowadzić detoksykację pach w domowym zaciszu?

Sprawdź: Czy koszule w kratę są modne

Dlaczego warto przeprowadzić detoksykację pach?

Detoksykacja skóry pod pachami pozwoli jej oddychać. Odblokuje też zatkane pory, które w wyniku potu i kosmetyków stają się zablokowane. Zabieg ten pomoże również załagodzić podrażnienia, które powstają w wyniku golenia lub stosowania antyperspirantów na bazie alkoholu.

Przeczytaj również: Maska do włosów z kisielu

Dodatkowo, skutecznie zredukujemy nieprzyjemny zapach. Detoksykacja pach jest zabiegiem, za który bez wątpienia podziękuje nam nasza skóra pod pachami.

Czym jest detoksykacja pach?
Czym jest detoksykacja pach?

Maseczka detoksykująca skórę pod pachami

Do jej przygotowania będzie nam potrzebne:

  • glinka bentonitowa- dostaniemy ją chociażby w aptece, np. glinka bentonitowa firmy Alva.
  • ocet jabłkowy- dostępny w każdym sklepie np. Ocet jabłkowy Olini
  • miąższ z ogórka lub aloesu.

Wykonanie jest niezwykle proste, wystarczy zmieszać ze sobą wszystkie składniki i nałożyć na oczyszczoną skórę pach. Odczekujemy około 5-10 minut, po czym zmywamy maseczkę letnią wodą. Proces ten możemy powtarzać około 3 razy w tygodniu.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Detoksykacja pach

Detoksykacja pach zyskuje coraz większą popularność. Szczególnie gdy chcemy spróbować bardziej ekologicznego życia, a rezygnacja ze składników, które niszczą środowisko, jest niezbędna. Jest to zabieg, który pomaga oczyścić nasze ciało z toksyn i zanieczyszczeń, które są wprowadzone poprzez stosowanie dezodorantów oraz czynników zewnętrznych takich jak smog.

Jak wiadomo, pod pachami znajduje się mnóstwo węzłów chłonnych, które odgrywają kluczową rolę w eliminacji toksyn z organizmu.

Zabieg detoksykacji

Zastosowanie zabieg detoksykacji skóry pod pachami pozwoli oczyścić pory, które powstają po codziennym stosowaniu kosmetyków. Zabieg ten pozwoli również na złagodzenie podrażnień po depilacja pach. Ale również zabieg ten pomoże w zminimalizowaniu nieprzyjemnego zapachu potu. Detoksykacja cena jest niewielka i sam zabieg możesz przeprowadzić samodzielnie, przygotowując maseczkę z glinki bentoinowej, octu jabłkowego oraz aloesu.

Taka mieszanka, pozostawiona na kilka minut pod pachami może zdziałać cuda! Detoksykacja pach opinie są pozytywne, a wiele kobiet wskazuje, że po systematycznym stosowaniu maseczek, nie muszą używać dezodorantów i antyperspirantów, a ich pot nie wydziela nieprzyjemnego zapachu.

Wypróbuj ten trend samodzielnie i przekonaj się, jak detoksykacja pach wpłynie na twoje samopoczucie oraz zdrowie.