Depilacja laserowa a pieprzyki

Depilacja laserowa a pieprzyki

Przed każdym zabiegiem kosmetycznym, w której wykorzystywana jest wiąska laserowa wymagana jest konsultacja lekarza. Decydując się na depilację laserową musimy przede wszystkim przygotować miejsce do depilacji.

Należy unikać nadmiernego opalania na słońcu czy w solarium, zażywania antybiotyków do leczenia trądzika pospolitego, osoby karmiące, mające padaczkę i problemy z gojeniem się ran.

Ponadto łydki, uda, pachy, bikini poddając procesowi depilacji powinniśmy nie golić danego miejsca przez około miesiąc.

Fakt, zapuszczanie włosów to dość nietypowe miejsce, jak dla kobiet ale bardzo istotne. Można je podcinać za pomocą nożyczek, lecz depilacja laserowa ma na celu usuniecie niechcianego owłosienia za pomocą podgrzania mieszków włosowych.

Czy można stosować depilację laserową mając pieprzyki?

Odpowiedź brzmi, nie. Pieprzyki brązowe to nic innego, jak znamiona barwnikowe, które w żaden sposób nie powinny być poddawane światłu lasera ani promieni świetlnych. Opalając się na plaży miejsca gdzie występują znamiona barwikowe powinny zostać zakryte wykorzystując do tego celu plastry. Ponadto, włosy wyrastające z pieprzyków nie powinny być często wyrywane.

W celu pozbycia się znienawidzonych włosów, możemy je jedynie podcinać nożyczkami. Gdy pieprzyk bardzo nam przeszkadza, powinniśmy udać się do chirurga i zasięgnąć opinii czy możliwe jest usunięcie go na stałe.

Gdy lekarz wyrazi zgodę, umawiane jesteście na zabieg, w zależności od powierzchni pieprzyka zabieg może trwać kilka godzin a problem zniknie wraz z tym zabiegiem.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *