Depilacja laserowa - zalety i wady

Depilacja laserowa – zalety i wady

Depilacja laserowa to najpopularniejsza metoda do trwałego usuwania owłosienia z wielu partii ciała bikini, nóg, rak, pleców. Szukając informacji na temat depilacji możemy znaleźć różne opinie.

Poznaj wady i zalety a później sama oceń czy się opłaca.

Depilacja laserowa – zalety:

  1. Oszczędność czasu, trwałość i skuteczność depilacji – po kilku zabiegach możesz zapomnieć o depilacji woskiem czy maszynką. Ze względu na wiązkę laserową włosy nie odrastają ponieważ zostaje zniszczony meszek włosowy.
  2. Ból jest zdecydowanie mniejszy niż depilacja woskiem czy depilatorem. Istnieje możliwość zastosowania dodatkowego znieczulenia, który sprawi, że zabieg będzie jeszcze bardziej komfortowy.
  3. Jeżeli zabieg zostanie przeprowadzony zgodnie z zaleceniami kosmetyczki czyli nie powinniśmy mieć żadnych zadrapań na depilowanym miejscu i urządzenie powinno być sprawne. Uwzględniając to wszystko nie ma szans na jakiekolwiek powikłania.

Depilacja laserowa – wady:

  1. Laser nie nadaje się dla każdego. Osoby cierpiące na bielactwo, łuszczycę, posiadające dużą ilość znamion, pieprzyków nie mogą poddać się zabiegom laserowym. Oprócz tego osoby, które maja jasne owłosienie mogą być nie zadowolone z efektu. Zabieg laserowy najlepiej skutkuje u osób o ciemnym i grubym owłosieniu.
  2. Cena zależna jest od miejsca depilowanego miejsca i ilości zabiegów. Tutaj indywidualnie trzeba się dowiedzieć ile wyniesie nas usunięcie wymarzonego owłosienia.
  3. Trzeba spełnić warunki przed i po depilacji. Przed nie wolno korzystać z solarium i peelingów. Natomiast po zastosowaniu lasera, miejsce depilowane jest bardzo wrażliwe. Nie wolno stosować kosmetyków z alkoholem. Ponadto, trzeba nawilżać dane miejsce 2-3 razy dziennie. To zajmuje trochę czasu.

Podobne wpisy

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *