olejowanie wlosow 2 1200x801 1
Uroda

Czym jest olejowanie włosów?

Piękne, zadbane włosy są marzeniem każdej kobiety. Czasem jednak ich wygląd pozostawia wiele do życzenia i znacząco odbiega od ideału. Podstawą dbania o włosy jest wykonywanie zabiegów, które je wzmocnią, odbudują i nadadzą blasku. Coraz większą popularnością cieszy się olejowanie, które nadaje się do każdego typu włosów.

Zobacz również: Jak nadać objętość cienkim włosom

Dlaczego warto olejować włosy?

Zabieg polega na nakładaniu warstwy oleju, która nadbudowuje się na włosach, zapewniając im tym samym nawilżenie i ochronę. Chodzi tutaj przede wszystkim o zabezpieczenie ich na długości, ponieważ same z siebie nie mogą się zregenerować oraz pogrubić. Regularne wykonywanie zabiegu olejowania znacząco poprawia strukturę włosa oraz sprawia, że te wyglądają na znacznie zdrowsze.

Zasady olejowania włosów

Rezultaty tego zabiegu można zauważyć już po pierwszym umyciu. Głównym zadaniem olejowania jest chronienie włosów, co w efekcie przekłada się na zabezpieczenie przed wysuszaniem czy nadmiernym nawilżeniem. Przy rozpoczęciu przygody z olejowaniem należy dobrać produkt do porowatości swoich włosów, by uzyskać oczekiwany efekt. W zależności od naszych preferencji olej na włosach możemy trzymać 15 minut lub nawet całą noc.

Czym jest olejowanie włosów?
Czym jest olejowanie włosów?

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments